Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi de dengesiz beslenme, spor yapamama ve devamında aşırı kilo alma, aşırı vücut yağlanması ve bu sorunların tetiklediği pek çok hastalığın kişiyi adeta çepeçevre sarmasıdır. Öncelikle vücutta fazla kilolarımız varsa hafif hareketleri tercih etmek gerekir. Hafif hareketten kasıt; “her hafta kısa süreli yürüyüşler” olarak açıklanabilir. Haftada 3 gün, 30 dakika ile 45 dakika aralığında olan yürüyüşler oldukça etkilidir. Yürüyüş haricinde, vücut şekillendirme egzersizleri uygulamanız için plank çeşitlerini önerebiliriz. Boşluğa ya da kum torbasına yumruk atma, omuz çevirme ve buna benzer oldukça basit egzersizleri sabah uyanınca yapmanız küçük ama etkili sonuçlar doğuracaktır. İmkânı olanlar için ise; tenis oynamak, yüzmek, jimnastik yapmak, bisiklet sürmek gibi spor aktivitelerini de hobi haline getirebilir, yaşamınızda bu aktivitelere yer açabilirsiniz. Bunlara rağmen yine de kilo verilemiyorsa, profesyonel destek alınması uygun olur. Bu profesyonel desteklerden bir tanesi; ameliyatsız uygulamalarımızdan olan Soğuk Lipoliz uygulamasıdır. Vücut şekillendirme estetiği için bu uygulamamızla oldukça güzel sonuçlar elde etmek imkânsız değil. Soğuk Lipoliz kısaca; özel vakumlu sistemlerle çekilen, fazla olan yağ bölgelerinin parçalanıp atılması işlemidir.

Haricinde, Mezolipoliz uygulaması da ayrıca tavsiye ettiğimiz uygulamalarımızdan bir diğeridir. Mezolipoliz uygulaması ile de vücut şekillendirme estetiği mümkündür. Bu uygulama ile ortalama 4 ya da 5 seansta küçük iğnelerle mevcut yağların parçalanması sağlanıyor, neticesinde de yağlardan kurtularak olumlu sonuçlar almak mümkün hale geliyor. Vücut şekillendirme egzersizleri örneklerinin dışında Mezolipoliz uygulaması da Soğuk Lipoliz uygulaması gibi etkilidir. Total vücut şekillendirme adına oldukça başarılı uygulamalardan olan Mezolipoliz uygulaması, kişinin gıdı bölgesi, ense, kol sarkmaları, göbek ve bel bölgelerine (simit denilen) uygulanabilir ve bu bölgelerde güzel sonuçlar elde ettirebilir. Sürekli gelişen evrensel ve modern batı tıbbı sayesinde pek çok faydalı uygulama elbette mevcut ve gün geçtikçe bu uygulamaların sayısı niteliğini artırarak çoğalmaktadır. Bu gelişim şüphesiz ki sevindiricidir ancak yine de bir hekim olarak “egzersizler, sağlıklı beslenme ve imkân varsa spor ile sürekli ilgilenmek güzel ve sağlıklı yaşamın deyim yerindeyse en nadide anahtarlarından birisidir.” Dediğimi naçizane hatırlatmak isterim.

Estetik, güzellik ve elbette sağlık sizinle olsun.

Dr. Ufuk ALATEKİN 

 

 

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Günümüzde hayat koşulları çok zorlaştı. En önemsiz gördüğümüz hava kirliği gibi çevresel faktörler bizde stres yaratan durumlar oluşturuyor. Bunlarla birlikte, gelişen teknolojiyle ve hayat tarzı ile birlikte spor yapıyoruz, yediklerimize dikkat ediyoruz ve buna bağlı olarak yediklerimizde, içtiklerimizde organik gıdalar seçiyoruz. Estetik işlemlerde de en doğal olan ve yapay olmayan işlemleri seçiyoruz. Psikoloji üzerine o kadar etkili bir yöntem ki estetik, bu yüzden estetiğe bağlı olarak iyi görünmenin olumlu faydası yadsınamaz. Hatta estetiğe olan ilgi en kaotik dönemlerde, sıkıntılı dönemlerde çok daha fazla artış göstermektedir.

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Nişantaşı estetik doktorları içinde önemli bir yere sahip olan Dr. Ufuk ALATEKİN aynı zamanda ülke genelinde de estetik ve güzellik alanında bir akademi olarak işin ehli kimliğiyle, pek çok uzman yetiştirmektedir.

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi de dengesiz beslenme, spor yapamama ve devamında aşırı kilo alma, aşırı vücut yağlanması ve bu sorunların tetiklediği pek çok hastalığın kişiyi adeta çepeçevre sarmasıdır.

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi nedir? Son yıllarda oldukça revaçta olan tedavi yöntemlerinden bir tanesi de şüphesiz ki ozon tedavisidir.

Botoks Nedir?  - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? Kalıcı botoks nedir? Dr. Ufuk Alatekin, botoks hakkında yüz botoksu öncesi sonrası ile ilgili merak edilenler çıkıyor. Botoksun doğru uygulanması ile mimikleri yok etmediği ve "oyuncu botoksu" konusunda bilgi almak isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz.

Estetik Vücut Şekillendirme

Estetik Vücut Şekillendirme

Kilo, pek çok kişi için kimi zaman az olması kimi zaman da fazla olmasından ötürü can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bundan dolayı kiloyla baş etme serüveni pek çok kişi için meşakkatli olabiliyor.

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Ameliyatsız estetik, teknolojinin gelişmesi ile birlikte acı sorununu en aza indirmektedir. Hem kısa sürede hem de acısız bir şekilde süreci geçirmiş olursunuz.

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 yaş üzeri estetik uygulamaları denince akla ilk gelenler botoks, yüz germe, yüz gençleştirme estetiği ve el estetiği oluyor.

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ufuk Alatekin, ünlülerin estetik doktoru tercihi arasında yerini korurken, son teknoloji cihazlarla birçok operasyon gerçekleştirmektedir.

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere’de burun estetiği yaptırmak ülkemizdeki süreçle benzerlik göstermekte olup kendine ait avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Daha bakımlı, fit ve çekici bir görünüm için erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında burun estetiği, saç ekimi,..vb. operasyonlar vardır.

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere’de estetik yaptırmak sunulan imkanlar ile çekiciliği yüksek bir fırsat olsa da ülkemizdeki estetik klinikleri bu ihtiyacı fazlasıyla karşılar.

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika’da burun estetiği yaptırmak her ne kadar göğüs büyütme ve dudak dolgusu operasyonlarına kıyasla alt sıralarda kalsa da prestijli olduğu düşünülür.

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Ülkemizin estetik cerrahideki deneyimini ve Amerika’da estetik yaptırmanın avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat