FUE Ameliyatsız Saç Ekimi

Saç ekimi için farklı yöntemler, farklı şekillerde uygulanmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de FUE ameliyatsız saç ekimidir. Alanında uzman kişilerin gerçekleştirdiği operasyonlar ile istenilen sonuca sağlıklı bir şekilde ulaşmış olacaksınız.

Saç Ekiminde FUE Yöntemi Nedir?

FUE, dünyada genel olarak yaygın bir şekilde kullanılan yöntemdir. Saç ekimi sırasında;

 • Kafa derisine herhangi bir şekilde kesim,
 • Kafa derisini delme,
 • Deri üzerinde şiddetli bir uygulama gibi çeşitli durumlar, bu yöntem ile gerçekleşmez.

Fue yöntemi, donör bölgeden alınan saç köklerinin ekime ayrılan bölümüne implant edilmesi ile oluşmaktadır. Döner bölge olarak seçilen alandan alınan saç kökleri, enjekte edilmesi gereken alana toplu bir şekilde değil tek tek ekilir. Bu sebeple diğer yöntemlere göre uzun bir süreci bulundurur. FUE ameliyatsız saç ekimi, uzmanların sıklıkla kullandığı bir yöntemdir. Burada yöntemin sağlıklı bir şekilde uygulanması önemlidir. Alanında başarılı uzman doktorların, teknolojik cihazlar kullanarak bir uygulama gerçekleştirmesi gerekir. Nişantaşı estetik kliniği, bünyesinde teknolojik cihazları bulunduran bir kliniktir. Burada yapılan tedavilerde, Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde kullanılan teknolojik cihazlar ile işlemler yapılır.

Mikromotor yardımı ile kişinin saç köklerine özel 0,70 -0,80 ve 0,90 mm çapında özel başlıklar kullanılarak, iki kulak arasında kalan saçlı bölgeden ya da az evvel bahsettiğimiz alternatif bölgelerden köklerin teker teker alma işlemine denir. Donör alanda neşter kullanılmaz, bu bölgeye dikiş atılmaz ve köklerin alındığı noktalarda gözle görülür bir iz kalmaması en büyük avantajları arasında sayılabilir. FUE yöntemi ile daha fazla kök (greft )alınabilmekte ve daha sık ve doğal saçlara kavuşmayı mümkün kılmaktadır. Ortalama bir saç sıklığına sahip bir kişiden 3000-4000 kök (greft)alma imkanı sağlar.

FUE Saç Ekimi Neden Tercih Edilmelidir?

FUE ameliyatsız saç ekimi, günümüzde saç ekim yöntemleri arasında sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

 • Burada diğer yöntemlere göre saç derisine kesik, delme gibi çeşitli işlemler yapılmadığı için iyileşme süreci de bu yöntemle daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.
 • Dikiş izi gibi bölgede oluşan sorunlar da bu yöntem ile bulunmaz.
 • Sonrasında daha doğal bir görünüm oluşur.
 • Diğer yöntemlere göre kalıcı etki oranı yüksektir.
 • Kolay bir uygulama tedavisi bulundurması, şiddetli acılar yaşanmaması gibi sebeplerden ötürü tercih edilen bir yöntemdir.

Saç Ekimi Operasyonu

Saç ekimi operasyonu genellikle şu sıralamayı takip eder:

 • Önce tespit edilen donör bölge hazırlanır
 • Arkasından donör alandan alınan saç köklerinin transfer edileceği yani ekimin yapılacağı alan hazırlanır
 • Ekilecek saç kökleri hazır hale getirilir
 • Son olarak saç ekimi işlemi yapılır, saç kökleri yeni alanlarına yerleştirilir

Fotoğraf çekimi yapıldıktan sonra kafa derinize çizim yapılır ve alan sınırlanır. Acı duymamanız için lokal, bölgesel anestezi işlemi yapılır. Siz bu sırada kitap okuyabilir, televizyon izleyebilir ve hatta uyuyabilirsiniz.

Donör alan, kellik sorunu yaşayan bir hastanın en kıymetli hazinelerinden birisi olduğu için, uygulamayı yapan doktorunuz, zarar vermeden itinalı bir şekilde saç köklerinin alımını yapar. Kellik derecesine ve alınan saç köklerinin adedine göre değişen süre sonrasında mola verilir.

Verilen molanın hemen ardından saç ekimi yapılmaya başlanır. Saç çizgisine, alınan saçın özelliğine, hastanın yaşına, kafasının ve yüzünün şekline göre ekim yoğunluğu belirlenir. Donör alandan alınan sağlıklı saç kökleri yerleştirileceği alana makul eğimler verilerek nakil edilir.

Operasyonun en önemli aşamalarından birisi olan yön ve açı vererek ekim yapılma işlemi, hastanın saçları uzadığında çim adama benzememesi için son derece önemlidir. Bu noktada saç ekimi yapan doktorun estetik ön görüsü ve işindeki profesyonelliği devreye girer. Donör alana sargı- bandaj yapılır ve işlem tamamlanır.

Dr. Ufuk Alatekin FUE Saç Ekim Yöntemi

Dr. Ufuk Alatekin'in Nişantaşı estetik kliniği merkezinde üst segment teknoloji kullanılır, hastanın durumu detaylı olarak analiz edilir. En uygun yönteme karar verilir ve sonrasında profesyonel bir tedavi sürecine başlanır.

FUE Saç Ekim İşlem Süresi Ne Kadardır?

Saç ekim alanına göre işlem süresi değişkenlik göstermektedir. Burada saç ekiminin yapılacağı alan ve saç dokusunun alındığı alanın ne kadar gerektiğine göre işlem süresi belirlenir. Büyük bir alana ekim yapılması gerekiyorsa bu süre 8-9 saat sürer. Fakat küçük bir alanda FUE tekniği ile işlem yapılıyorsa, bu sürede 2 ya da 4 saate kadar sürmektedir. İşlem süresini önemli ölçüde etkileyen belirli etmenler bulunur. Bunlar;

 • Ekim yapılan alanın büyüklüğü ya da küçüklüğü,
 • Alana uygun olarak alınacak greft sayısı,
 • Tedavi sürecinde bulunan uzmanın alanındaki tecrübesi,
 • Donör alınan saç derisinin ve ekim yapılan alanın, işleme uygun etkide karşılık vermesi gibi çeşitli durumlar bulunmaktadır. 

FUE Yönteminin Faydaları Nelerdir?

Saç ekiminde kullanılan FUE ameliyatsız saç ekimi oldukça çok avantajları bulundurmaktadır. Burada ilk olarak;

 • İşlem sırasında kişinin derisinde de herhangi bir iz kalmaz.
 • Tedavi sonrasındaki 6 ay itibari ile görsel açıdan saçlar oldukça iyi görünür.
 • İşlem sonrasında kişilerin derilerinde herhangi bir iz bulunmadığı için iyileşme süreleri de oldukça kısa olur.
 • Ağrısız bir işlem sürecidir.
 • Yöntem sonrasında herhangi bir sağlık sorunu yaşanılmaz.

Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa terapi, bir nevi boşaltım tedavisi olup hastalığa yol açan zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Hayat döngüsünde büyük yeri olan oksijen tıbbi tedavilerde de büyük önem taşımaktadır.

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Sülüklerin bünyelerinde 104 farklı biyoaktif madde sayesinde vücuttaki pis kanı emerek toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat