Yüz Gençleştirme Estetiği

Yüz gençleştirme estetiği, ameliyatsız bir yöntem ile yapılmaktadır. Cildiniz için beklenilenin ötesinde bir performans sağlanabilmesi adına, bu konuda son teknoloji gelişmiş cihazlar kullanılarak tedavi uygulanmaktadır.

Dermapen Nedir?

Dermapen, yüz gençleştirme tedavisinde ameliyatsız bir yöntemdir. Dermapen ile birlikte cildin oldukça genç, parlak bir görünüme kavuşması amaçlamaktadır. Cildi yenilenirken, en üst tabakası da mikro iğneleme uygulaması ile korunmaktadır. İlerleyen teknolojinin Tıp tedavisinde uygulanması, dermapen ile net bir şekilde görülür. Dermapen cildin alt tabakalarında, mikro iğneler ile yenilenme tedavisi oluşturur.

Dermapen tek başına tıpkı peeling laser dermabrasyon gibi başlı başına etkin son derece kolay güvenil acısız bir yöntemdir. Burada cilt üzerinde bulunan mikro kanallar, mikro iğneleme uygulaması ile birlikte onarılmaktadır. Böylelikle dermapen sonrası cildin alt tabakalarında bulunan problemler ortadan kalkmaya başlar. Böylece cildin genç parlak ve parlak bir hal aldığı yepyeni bir döneme girilmiş olur. 

Cilt Yenileme Nasıl Yapılmaktadır?

Yüz gençleştirme ve yenileme uygulamasına, belirli aşamalar ile başlanır. İlk olarak;

 • Cilt üzerinde bulunan makyaj, krem ya da herhangi bir yabancı tabaka dezenfekte edilir.
 • Dermapen saçlı deri, yüz, boyun, eller, akne izleri akne ve doku kaybı ve sorunlu olan bölgelere uygulanır. Tüm işlemler yaklaşık 1 saatte tamamlanmaktadır. Uygulama bölgesinde doku gelişimi başlar, doku kaybı onarılırlar ve yeni doku üretmeye başlarlar. Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu çok memnun edici bir uygulamadır.
 • Ardından dermapen uygulamasının yapılacağı bölgeye, hyaluronik asit uygulanarak nem kazandırılır.
 • Dermapen tedavisi uygulanırken, mikro iğnelerin bulunduğu cihaz, cildin deri yüzeyine uygulanır. Burada cilt yüzeyinde mikroskobik kanallar oluşturulur.
 • Gençlik aşısı cilde nem kazandırmak ve elastikiyetini arttırmak amacıyla uygulanan hayvansal olmayan hyaluronik asittir. Böylelikle cildin problemli bölgeleri iyileşmeye başlar. Cilt altına çok ince iğne ile uygulanan enjeksyonların etkisi hemen görülmeye başlamakla birlikte asıl etki 2-3 ay sonra hissedilir.
 • İğneli bir tedavi olduğu için kişiye tedavi sonrasında yatıştırıcı maske yapılmaktadır. Bu maske ile kişi cildini daha yumuşak ve ferahlamış hisseder.
 • Dermapen uygulamasında, cilt üzerinde 30 ya da 40 dakika kadar süreyle işlem görülür. 

Cilt için Gençlik Aşısı

Yaşlandıkça cildimiz kollajenini, kollajenin yapı taşı olan hyaluronik asidi ve yağ dokusunu kaybeder. Bu da derinin sarkmasına ve kırışıklık ve derin çizgilerin oluşmasına neden olur. Hyaluronik asit, cildimizin genç kalmasında çok önemli bir rol oynar. Hyaluronik asit cildin nemli kalmasını sağlarken kollajen üretimini tetikleyerek cilt sıkılığını ve canlılığını arttırır.

Hyaluronik asit aynı zamanda anti-oksidan etki gösterek cildimizi serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı korur. Böylece cildin yaşlanması gecikir.

Uygulama Alanları

Tüm yüz, boyun, dekolte, el üstleri, göz etrafı ve ağız kenarlarında uygulanır.

Yüz Gençleştirme Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Dermapen ya da ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması; 

 • Cilt yenilenmesi
 • Cilt üzerindeki kırışıklıkların giderilmesi
 • Ya da cilt germe gibi çeşitli durumlarda yapılmaktadır.

Bu tedavi yöntemi, tüm deri cilt tiplerinde uygulanabilir. Cilt üzerinde bulunan problemli yapıların giderilmesinde de tercihen kullanılmaktadır. Derinin en ince olduğu yüz tiplerinde de rahat bir şekilde uygulanabilir. Dermapen tedavisi, cilt yapısı incelendikten sonra uygulanmaya başlanan bir yöntemdir. 

Yüz Gençleştirme Estetiği Tedavisinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dermapen yöntemi kullanılarak yapılan yüz gençleştirme tedavisi günümüzde en sık tercih edilen işlemlerin başında gelmektedir.

Doctors Clinic Center Nişantaşı estetik merkezinde hasta için kapsamlı bir tedavi süreci başlatılır. Hasta ilk olarak Dr. Ufuk Alatekin tarafından dinlenir, karşılıklı bir iletişim ve güven ilişkisi sağlanır. Sonrasında tedaviye adım adım başlanır. Tedavinin her aşaması için hasta bilgilendirilir.

Tedavinin ilk aşamasından, ilerlemesi ve sonrasına kadar, son teknoloji ürünlerin kullanılması önemlidir. Klinikte, İngiltere ve Amerika'da da yer edinen ve yüz tedavisinde güvenilir bir şekilde kullanılan teknolojik cihazlar bulunmaktadır. Böylelikle hastanın cilt yapısına uygun bir süreçte başlamış olur. Dermapen yüze uygulanan bir tedavi yöntemi olduğu için bu süreçte hastanın problem yaşamaması ve cildinin zarar görmemesi adına cihazların kaliteli olması gerekir. 

Dermapen Hangi Alanlarda Kullanılır?

Dermapen, ameliyatsız yüz gençleştirme tedavisinin belirli alanlarında kullanılmaktadır. Burada kullanım alanına göre, farklı yöntemler uygulanır.

 • Cildin yenilenmesi ve gergin bir yapıya sahip olabilmesi için dermapen kullanılır.
 • Bunun yanında cilt üzerinde bulunan ve halk arasında kazayağı denilen ince çizgiler yok edilir ve tedavi ile oldukça derin kırışıklıklar da azaltılır.
 • Güneşten gelen yoğun zararlı ışınların, hassas cilde zarar vermesinde, dermapen tedavisi kullanılır.
 • Sivilce izlerinin giderilmesinde önemli etkide bulunur.
 • Cilt üzerinde bulunan leke, iz, karışıklık, hasar ve bunun gibi doktor kontrolünde olması gereken her türlü problem, dermapen kullanımı için uygun alanlar olmaktadır.

Dermapen Etkisi Ne Zaman Görülür?

Dermapen, cilt tipine göre ve ciltte uygulanacak tedaviye göre değişkenlik gösteren bir yöntemdir. Uygulamaya başladıktan ilk 6 haftasında, gözle görülür bir sonuç elde edilmektedir. Tedavinin uygulandığı bölgede ve uygulamanın amacına göre 3 ayda, net bir şekilde istenilen sonuç elde edilir. Kişinin doktor kontrolünde olması, sürecin daha sağlıklı geçmesi adına önemlidir.

Dermapen Farkı Nedir?

Organizmanın tamirat mekanizmalarında en önemli rolü gerçekleştirir. Doku hasarı oluştuğunda Dermapen uygulandığında doku aktive olur ve birçok doku geliştirici faktörü ortama sağlarlar. Esas etkisi dokuları hızla onarmaktır.


Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa terapi, bir nevi boşaltım tedavisi olup hastalığa yol açan zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Hayat döngüsünde büyük yeri olan oksijen tıbbi tedavilerde de büyük önem taşımaktadır.

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Sülüklerin bünyelerinde 104 farklı biyoaktif madde sayesinde vücuttaki pis kanı emerek toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat