Estetik Vücut Şekillendirme

Kilo, pek çok kişi için kimi zaman az olması kimi zaman da fazla olmasından ötürü can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bundan dolayı kiloyla baş etme serüveni pek çok kişi için meşakkatli olabiliyor. Pek çok diyet programı, öneri, egzersiz biçimleri, uyku düzeni vb. başlıklarda kiloya dair sorular olabiliyor. Yanıtlar da doğal olarak her kişiye göre değişkenlik gösterebiliyor. Kilo mücadelesi içine giren pek çok kişi genel itibarla kısa sürede belli bir kilodan kurtulmak ya da kilosunu artırmak ve vücudunu bir an önce şekillendirmek istiyor. Örneğin; 2 haftada vücut şekillendirme isteği sıklıkla karşılaşılan bir istek ve oldukça da tabii.

2 haftada vücut şekillendirme söyleminden ziyade disipline bir işleyişle vücut şekillendirme prensibini sürdürmek önemlidir. Sınırlı bir zaman içinde arzu edilen vücuda kavuşulmaması durumunda, kişide bir hayal kırıklığı yaşanabilir ve peşinde kilo verme ya da alma sürecinden vazgeçirmeye neden olabilir. Vücut şekillendirme egzersizleri ile de bu durum desteklenebilir. Bunun için çeşitli plank egzersizleri, kol, bacak egzersizleri, omuz çevirme gibi egzersizler tercih edilebilir.

2 haftada vücut şekillendirme ve vücut şekillendirme egzersizleri başlıklarının dışında da uygulanabilecek diğer uygulamalar da söz konusu. Bunun için ilk akla gelen vücut şekillendirme ameliyatı olabilir. Burada da önemli noktalar hâkim. Örneğin; vücut şekillendirme ameliyatı zararları da oldukça merak edilen bir diğer başlıktır. Bu başlığın kısaca yanıtı; bu ameliyatı yapan hekimlerin alanda uzman olmasının önemini belirtmekten geçer. Yanı sıra ameliyat sonrası, ameliyatı yaptıran kişinin uyması gereken görevlerine harfiyen uyması elzemdir. Ameliyattan önce de bahsettiğimiz gibi basit egzersizlerle ve diyet programları sonucunda arzu edilen kiloya kavuşulmadığında soğuk lipoliz uygulaması tercih edilebilir. Bu uygulamada; özel vakumlu sistemlerle fazla olan yağ bölgeleri -5, -10 derece arasında donduruluyor. Parçalanan yağ hücreleri bu vasıtayla da atılıyor. Bir de mezolipoliz uygulaması var. Bu da mezoterapi yöntemlerinden bir diğeridir. 4 veya 5 seansta (kişinin yağ oranına göre bu periyod değişebilir) küçük iğnelerle yağ yakıcı ilaçları verip oradaki yağların parçalanmasını ve dolayısıyla vücuttan atılmasını sağlıyor. Vücuttaki pek çok bölgede oldukça etkili. Gıdı bölgesi, ense bölgesi, kol sarkmalarında, göbekte ve göbek etrafında, simit dediğimiz bölgelerde son derece etkilidir. Siz de vücut şekillendirmek için estetik çözümler arayışındaysanız Dr. Ufuk ALATEKİN uzmanlığında arzu ettiğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

Sağlıklı günler.

  1. UFUK ALATEKİN
Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Günümüzde hayat koşulları çok zorlaştı. En önemsiz gördüğümüz hava kirliği gibi çevresel faktörler bizde stres yaratan durumlar oluşturuyor. Bunlarla birlikte, gelişen teknolojiyle ve hayat tarzı ile birlikte spor yapıyoruz, yediklerimize dikkat ediyoruz ve buna bağlı olarak yediklerimizde, içtiklerimizde organik gıdalar seçiyoruz. Estetik işlemlerde de en doğal olan ve yapay olmayan işlemleri seçiyoruz. Psikoloji üzerine o kadar etkili bir yöntem ki estetik, bu yüzden estetiğe bağlı olarak iyi görünmenin olumlu faydası yadsınamaz. Hatta estetiğe olan ilgi en kaotik dönemlerde, sıkıntılı dönemlerde çok daha fazla artış göstermektedir.

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Nişantaşı estetik doktorları içinde önemli bir yere sahip olan Dr. Ufuk ALATEKİN aynı zamanda ülke genelinde de estetik ve güzellik alanında bir akademi olarak işin ehli kimliğiyle, pek çok uzman yetiştirmektedir.

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi de dengesiz beslenme, spor yapamama ve devamında aşırı kilo alma, aşırı vücut yağlanması ve bu sorunların tetiklediği pek çok hastalığın kişiyi adeta çepeçevre sarmasıdır.

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi nedir? Son yıllarda oldukça revaçta olan tedavi yöntemlerinden bir tanesi de şüphesiz ki ozon tedavisidir.

Botoks Nedir?  - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? Kalıcı botoks nedir? Dr. Ufuk Alatekin, botoks hakkında yüz botoksu öncesi sonrası ile ilgili merak edilenler çıkıyor. Botoksun doğru uygulanması ile mimikleri yok etmediği ve "oyuncu botoksu" konusunda bilgi almak isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz.

Estetik Vücut Şekillendirme

Estetik Vücut Şekillendirme

Kilo, pek çok kişi için kimi zaman az olması kimi zaman da fazla olmasından ötürü can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bundan dolayı kiloyla baş etme serüveni pek çok kişi için meşakkatli olabiliyor.

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Ameliyatsız estetik, teknolojinin gelişmesi ile birlikte acı sorununu en aza indirmektedir. Hem kısa sürede hem de acısız bir şekilde süreci geçirmiş olursunuz.

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 yaş üzeri estetik uygulamaları denince akla ilk gelenler botoks, yüz germe, yüz gençleştirme estetiği ve el estetiği oluyor.

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ufuk Alatekin, ünlülerin estetik doktoru tercihi arasında yerini korurken, son teknoloji cihazlarla birçok operasyon gerçekleştirmektedir.

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere’de burun estetiği yaptırmak ülkemizdeki süreçle benzerlik göstermekte olup kendine ait avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Daha bakımlı, fit ve çekici bir görünüm için erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında burun estetiği, saç ekimi,..vb. operasyonlar vardır.

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere’de estetik yaptırmak sunulan imkanlar ile çekiciliği yüksek bir fırsat olsa da ülkemizdeki estetik klinikleri bu ihtiyacı fazlasıyla karşılar.

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika’da burun estetiği yaptırmak her ne kadar göğüs büyütme ve dudak dolgusu operasyonlarına kıyasla alt sıralarda kalsa da prestijli olduğu düşünülür.

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Ülkemizin estetik cerrahideki deneyimini ve Amerika’da estetik yaptırmanın avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat