Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Estetik operasyonlar her ne kadar kadınlarla özdeşleşmiş olsa da erkekler de daha iyi görünmek ve rahatsız oldukları görünümlerden kurtulmak adına estetik operasyonlara başvuruyor. Daha bakımlı, fit ve çekici bir görünüm için erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında burun estetiği, saç ekimi ve sertleşme problemi için uygulanan kök hücre tedavisi var.

Birçok kişi estetik operasyon için yurtdışına gitmeyi düşünüp fazladan masraf yapmayı göze alabiliyor. Halbuki ülkemizde de yurtdışındaki gelişmeleri takip ederek estetik operasyonlarda son teknolojiyi kullanan birçok klinik mevcut. En çok tercih edilen FUE ve DHI yöntemiyle saç ekimi yaptırmak bunların başında geliyor. Ayrıca burun dolgusuyla yapılan ameliyatsız burun estetiği ve sertleşme problemine kök hücre tedavisi ile sunulan çözüm, medikal estetiğin hastalara sağladığı kolaylıkların başında geliyor.

Erkeklerde Burun Estetiği Ameliyatı

Burun, koklama ve solunum işlevlerini yerine getiren hayati bir organımızdır. Bununla birlikte yüzümüzün en dikkat çekici yerlerinden biri olduğu için aynaya baktığımızda veya başkasıyla konuşurken ön plandadır. Herkes mükemmel bir burunla doğmadığı gibi burnunun şeklinden memnun olmayan birçok kişi vardır. Kötü şekilli veya kişinin rahat hissetmediği bir burun psikolojik olarak da negatif etki yaratır hatta kimi zaman kişinin sosyal hayatını dahi etkiler.

Danışan, burun estetiğini sağlık problemleri dışında özgüvenini ve mutluluğunu arttırmak için de yaptırmak isteyebilir. Bu nedenle hastanın estetik kaygılarına cevap verebilmek ve istediği sonucu sunabilmek oldukça önemlidir.

Burun estetiği ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki çeşittir. Ameliyat gerektiren burun estetikleri olduğu gibi ufak eğrilikler, burun kemeri ve ucundaki estetik sorunlar için ameliyatsız burun estetiği tercih edilebilmektedir.

Burun dolgusu ameliyat gerektirmeyen ağrısız ve hızlı sonuç veren bir yöntemdir. Bozukluğu fazla olmayan burunlardaki asimetri sorunları çözülür, eğrilikler giderilir, burun ve alın ilişkisi düzenlenir. Kısa süren acısız uygulama sayesinde birçok erkek daha düzgün ve simetrik bir buruna sahip olmaktadır.

Ameliyatsız burun estetiği denildiğinde birçok erkek bu işlemi yaptırıp yaptıramayacağı konusunda tereddütte kalır. Halbuki ameliyatsız burun estetiği erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasındadır. Ameliyat masasına yatmanıza gerek kalmadan kısa süre içerisinde buruna dolgularla birlikte istenilen şekil verilir. Kalıcılığı yüksek dolgular, doktor kontörlünde belirli aralıklarla tekrarlanırsa daha uzun ömürlü olabilir.

Erkeklerde Sertleşme Problemine Kök Hücre ile Çözüm

Sertleşme güçlüğü, erektil disfonksiyon, penisin cinsel ilişki için yeterli süre ve güçte ereksiyon olamaması durumunu ifade eder. Erkeklerin cinsel hayatı ve özgüveni açısından büyük eksiklik yaratabilen bu durumun kök hücre ile tedavisi mümkündür. Sertleşme güçlüğü farklı oranlarda yaşanabilmektedir. Hiç sertleşmeyen, kısmen sertleşen veya ejakülasyon öncesinde ya da vajinaya ilk girişinde kaybolan penis, erkeğin kötü hissetmesine neden olurken partnerinin tatminini engeller.

Yaşanan sertleşme güçlüğü kalıtsal hastalıklardan kaynaklanabildiği gibi psikolojik etmenlere de bağımlı olabilmektedir. Sertleşme problemine çözüm bulmak isteyen erkekler fazla uzun sürmeyen ve ağrı vermeyen kök hücre yöntemini tercih edebilir.

Erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında yer alan kök hücre işlemi FDA onaylıdır ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Otolog nakil kategorisine giren işlemde kişinin adipoz bölgesinden (göbek veya kalça) alınan kök hücre süspansiyonu penisin her iki tarafına 30 dakika süreyle uygulanır. Sertleşme güçlüğünün oranına ve kişinin tedaviyi kabul sürecine bağlı olarak işlem iki veya üç kere daha tekrar edilebilir.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlardan Biri: Saç Ekimi

Saç ekimi operasyonları özellikle son yıllarda ülkemizin sağlık turizmine de büyük katkılar sunmaktadır. Türkiye’de kullanılan ileri teknoloji uygun fiyatlı olup hastalar için çekici bir unsurdur. Saç ekimi uzmanlar tarafından yapılması gereken önemli bir uygulamadır.

Yaklaşık 6-8 saat süren işlemi diplomalı, uzman ve ruhsatlı kişiler yapmalıdır. Aksi takdirde hijyen eksikliğinden kaynaklanan problemler, kalıcı hasarlar veya yaralanmalar, saç yönünün aksine ekilen saçların estetik görünümü bozması gibi sonuçlarla karşılaşılabilir.

Saç ekimi yapılmadan önce hastanın alın genişliği kaş yapısı gibi özellikler göz önüne alınarak saç ekiminin yapılacağı alan ve saç köklerinin alınacağı donör alan belirlenir. Donör bölge genellikle genetik olarak dökülme özelliği olmayan başın arka kısmı ve kulakların arkasındaki bölgeden seçilir. İşlem sırasında kullanılacak saç köklerinin saçın doğal çıkış yönüne uyumlu olacak şekilde ekilmesi gereklidir. Hastalar işini titizce yapan kliniklerden memnun bir şekilde ayrılır.

FUE ve DHI olmak üzere başlıca iki yöntem bulunur. FUE yöntemiyle bir santimetrekareye 55-60 kök yerleştirilebiliyorken DHI yönteminde bu sayı 90’a çıkabilir. Hairpen yani kalem yöntemi olarak bilinen DHI yönteminde doku kaybı riski düşük olduğundan ve işlemden daha fazla verim alındığından sıklıkla tercih edilmektedir. Bununla birlikte en az ağrı ve çabuk iyileşme sağlayan kök hücre ile de saç ekimi tedavisi yapılabilmektedir.

Saç, erkeğin görünümünde önemli bir yere sahiptir. Sakal ve bıyıkla birlikte tamamlandığında kişiye yeni bir görünüm kazandırır. Saç dökülmesi veya eksikliğinden şikayetçi erkekler, saç ekimi işlemiyle birlikte yepyeni bir görünüme kavuşabilirler.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar Temel ve Alternatif Yöntemler

Estetik operasyonlar oldukça geniş bir alanı kapsar. Güzellik, estetik ve beğenilme kaygıları estetik operasyonlar sayesinde özgüvene ve mutluluğa dönüşür. Burun estetiği, saç ekimi ve sertleşme güçlüğü için kök hücre tedavisi dışında erkeklerin yaptırabileceği birçok başka estetik operasyon bulunur. Kadınların yaptırdığı neredeyse tüm estetik operasyonları erkekler de yaptırabilmektedir. Bununla birlikte yağ aldırma, yüz gençleştirme, cilt mezoterapisi diğer tedavi yöntemlerine verilebilecek örneklerden sadece bazılarıdır.

Yaşlanma belirtilerini azaltmak, yorgun ve bitkin havayı ortadan kaldırmak veya memnun olunan görünüşü kalıcı hale getirmek için yapılan operasyonlar erkeklerin genç ve yaşlılık dönemlerinde uygulanabilir. Erkeklerin genetik yapısı, kişisel özellikleri ve isteklerine göre yaptırmak istediği veya mümkün olan operasyonlar değişiklik gösterebilir. İşini titizlikle yapan doktorlara danışarak kolayca karar alabilirsiniz.

Nişantaşı estetik kliniğinde temel ve alternatif tedavi yöntemleriyle birlikte erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar da dahil olmak üzere birçok alanda hizmet vermekteyiz. Dermapen, ip uygulaması, FUE, DHI, kök hücre tedavileri ve mezoterapi uygulamalar ile hastanın estetik doyuma ulaşmasını sağlıyoruz. Bununla birlikte oksijenin temel bileşen olduğu tamamen sağlıklı ve doğal ozon tedavisi yöntemi de kliniğimizde uygulanmaktadır. Geleneksel tedavi yöntemlerinden olan hacamat ve sülük tedavisi de vücuttaki pis maddelerin atılmasını sağlayarak vücudu yenileyen diğer tedavi yöntemleri arasındadır.

Fit, yakışıklı ve çekici bir görünüme kavuşmak isteyen erkeklerin estetik operasyon yaptırmak istemesi oldukça doğal bir durumdur. Hızlı kilo veren vücutlarda yağ aldırma, yara ve izlerin olduğu ciltlerde mezoterapi vb. birçok yöntemle birlikte kişinin tazelenmiş ve canlı hissedilmesi sağlanır.

İsteklerinizi ve düşüncelerinizi rahatça ifade etmek ve kararsızlıklarınızda bir uzman görüşü almak isterseniz, sizi kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Bir önceki yazımıza https://www.ufukalatekin.com/ingiltere-de-estetik-yaptirmak linkinden ulaşabilirsiniz.

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Günümüzde hayat koşulları çok zorlaştı. En önemsiz gördüğümüz hava kirliği gibi çevresel faktörler bizde stres yaratan durumlar oluşturuyor. Bunlarla birlikte, gelişen teknolojiyle ve hayat tarzı ile birlikte spor yapıyoruz, yediklerimize dikkat ediyoruz ve buna bağlı olarak yediklerimizde, içtiklerimizde organik gıdalar seçiyoruz. Estetik işlemlerde de en doğal olan ve yapay olmayan işlemleri seçiyoruz. Psikoloji üzerine o kadar etkili bir yöntem ki estetik, bu yüzden estetiğe bağlı olarak iyi görünmenin olumlu faydası yadsınamaz. Hatta estetiğe olan ilgi en kaotik dönemlerde, sıkıntılı dönemlerde çok daha fazla artış göstermektedir.

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Nişantaşı estetik doktorları içinde önemli bir yere sahip olan Dr. Ufuk ALATEKİN aynı zamanda ülke genelinde de estetik ve güzellik alanında bir akademi olarak işin ehli kimliğiyle, pek çok uzman yetiştirmektedir.

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi de dengesiz beslenme, spor yapamama ve devamında aşırı kilo alma, aşırı vücut yağlanması ve bu sorunların tetiklediği pek çok hastalığın kişiyi adeta çepeçevre sarmasıdır.

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi nedir? Son yıllarda oldukça revaçta olan tedavi yöntemlerinden bir tanesi de şüphesiz ki ozon tedavisidir.

Botoks Nedir?  - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? Kalıcı botoks nedir? Dr. Ufuk Alatekin, botoks hakkında yüz botoksu öncesi sonrası ile ilgili merak edilenler çıkıyor. Botoksun doğru uygulanması ile mimikleri yok etmediği ve "oyuncu botoksu" konusunda bilgi almak isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz.

Estetik Vücut Şekillendirme

Estetik Vücut Şekillendirme

Kilo, pek çok kişi için kimi zaman az olması kimi zaman da fazla olmasından ötürü can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bundan dolayı kiloyla baş etme serüveni pek çok kişi için meşakkatli olabiliyor.

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Ameliyatsız estetik, teknolojinin gelişmesi ile birlikte acı sorununu en aza indirmektedir. Hem kısa sürede hem de acısız bir şekilde süreci geçirmiş olursunuz.

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 yaş üzeri estetik uygulamaları denince akla ilk gelenler botoks, yüz germe, yüz gençleştirme estetiği ve el estetiği oluyor.

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ufuk Alatekin, ünlülerin estetik doktoru tercihi arasında yerini korurken, son teknoloji cihazlarla birçok operasyon gerçekleştirmektedir.

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere’de burun estetiği yaptırmak ülkemizdeki süreçle benzerlik göstermekte olup kendine ait avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Daha bakımlı, fit ve çekici bir görünüm için erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında burun estetiği, saç ekimi,..vb. operasyonlar vardır.

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere’de estetik yaptırmak sunulan imkanlar ile çekiciliği yüksek bir fırsat olsa da ülkemizdeki estetik klinikleri bu ihtiyacı fazlasıyla karşılar.

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika’da burun estetiği yaptırmak her ne kadar göğüs büyütme ve dudak dolgusu operasyonlarına kıyasla alt sıralarda kalsa da prestijli olduğu düşünülür.

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Ülkemizin estetik cerrahideki deneyimini ve Amerika’da estetik yaptırmanın avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat