Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Estetik operasyonlar dünyanın her yerinde sıklıkla yaptırılırken birkaç ülke müşterilerini memnun etme konusunda listenin başını çekiyor. Amerika, İsviçre, Türkiye, İngiltere, Almanya ve İsrail müşterilerin estetik operasyon yaptırmak için düşündüğü ülkeler arasında. Sektöre adını başarıyla kazıyan ülkelerin tümü son teknolojiyi kullanıyor, fiyat ve performans açısından müşteriyi tatmin eden bir hizmet sunuyor, deneyimli ve güvenilir uzman doktor ve ekiplerle çalışıyor. Tabi ki yine de her ülkenin kendine ait avantajları ve dezavantajları bulunmakta. En yaygın estetik operasyonlardan birinin burun estetiği olduğunu tahmin etmek zor değil. Amerika’da burun estetiği yaptırmak gerek sosyal medyanın etkisi gerekse sunduğu imkanlarla oldukça popüler. Bununla birlikte Türkiye’de küçük veya büyük düzeltmeler için burun estetiği yaptırmak isteyen birçok kişi bulunuyor. Bu durum doktorların deneyim kazanmasına imkan verirken dünyanın dört bir yanından ülkemize burun estetiği yaptırmaya gelen insanlar var.

Burun estetiği yaptırmaya karar verdikten sonraki en önemli adım nerede ve kim tarafından yapılacağına karar vermektir. Yüzün en görünür kısımlarından biri olan burun, emin ellere emanet edilmelidir. İstediği sonucu almak isteyen hastalar en iyi kliniği ve teknolojiyi kullanan doktorları araştırmaya başlar. Amerika’da burun estetiği yaptırmak her ne kadar göğüs büyütme ve dudak dolgusu operasyonlarına kıyasla alt sıralarda kalsa da prestijli olduğu düşünülür. Halbuki Türkiye’de yapılan en yaygın estetik operasyonlardan biri ameliyatlı veya ameliyatsız burun estetiğidir. Türk doktorlarının en başarılı burun estetiği operasyonlarına imza atması bu nedenle şaşırılacak bir olay değildir.

Amerika’da Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları, yapılacak operasyonun çeşidine, kullanılacak malzemelerin kalitesine ve doktorun uzmanlığına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ayrıca operasyonun yapıldığı ülke ve fiyat endeksi de elbette ki etkilidir.

Başarılı bir burun estetiği yaptırmak için yapacağınız araştırmada fiyat ilk kriteriniz olmamalıdır. Estetik yaptıracağınız kliniğin sertifikasının olması, merdiven altı olmaması, hijyenik koşullarda çalışılması ve doktorun deneyimi en önemli etmenlerdendir. İsteklerinizi rahatça ifade edebileceğiniz, sizi anlayan ve estetik kaygılarınıza saygı duyan bir uzmanla çalışmak önemlidir.

Hastanın solunum yolunda problem yaşanıyorsa fonksiyonel burun ameliyatı tercih edilmektedir. Sadece estetik görünüm için yapılmayan operasyonlar daha komplike olup uzmanlık gerektirmektedir. Burun estetiği fiyatları kullanılan teknoloji, yöntem ve hastanın isteğine bağlı olarak belirlenmekte olup Amerika’da ve Türkiye’de farklılık gösterir.

2020 senesindeki ortalama burun estetiği fiyatlarına baktığımızda;

  • Amerika’da burun estetiği yaptırmak ortalama 7.000-15.500 dolar,
  • Türkiye’de burun estetiği yaptırmak ortalama 3.000-5.500 dolardır.

Türkiye’de fiyatların uygun olması güvenilir olmadığı anlamına gelmiyorken Amerika’da burun estetiği yaptırmak için ödeyeceğiniz fiyat başarılı bir burun estetiği garanti etmez.

Burun Estetiğinde Kullanılan Teknolojiler

Amerika’da, uygulamayı yapacak uzman doktor temel buhar yüz bakımlarından yosun ve parafin gibi modaya uygun tedavilere kadar hastalar üzerinde çeşitli teknik ve tedavi yöntemlerini uygulayabilir. Çoğu uygulamada antioksidanlar, bitkisel kaynaklı maddeler, uçucu yağlar ve hastanın gençleşmesini teşvik eden duyusal deneyim kazandıran infüzyon kokularından oluşan kremler, losyonlar, serumlar kullanılır. Ayrıca istenilen etkinin elde edilmesi için mikrodermabrazyon ve fırçalama makineleri, pülverizatörler, atomizörler ve galvanik akım gibi mekanik ve elektrikli cihazlar kullanılır.

Ameliyatsız burun estetiği son dönemlerin en çok tercih edilen yöntemlerinden biridir. Büyük düzeltmeler gerektirmeyen burun estetiklerinde burun dolgusu kullanılarak eğrilikler düzeltilir, burun ucu kaldırılır ve asimetri sorunları çözülür. Kısa sürede tamamlanan bu ağrısız işlem sayesinde hasta istediği burun şekline kavuşur ve hastanın özgüveni artar.

Amerika’da Burun Estetiği Yaptırmak İsteyenlere Tavsiyeler

Yurtdışında özellikle Amerika’da burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler estetik ücreti dışında diğer harcamaları da göze almış demektir. Yurtdışındaki kliniklerin sertifikalarını incelemek, doktorun deneyimli ve güvenilir olduğundan emin olmak ilk dikkat edilmesi gereken konulardandır. Bununla birlikte dilin de bir bariyer olabileceğini göz ardı etmemelisiniz. Amerika’da burun estetiği yaptırmak ismi dolayısıyla prestijli ve popüler olabilir; ancak aynı hatta daha iyi teknolojiyi Türkiye’de de bulabilirsiniz.

Bununla birlikte İstanbul’daki birçok estetik kliniği, operasyonları hijyenik ve steril bir ortamda gerçekleştirir. Uzman doktor ve ekibi teknolojiyi ve güncel yöntemleri takip ederek hastalarına en iyi hizmeti vermek için uğraşır. İstek ve dileklerinizi dinleyerek sizi istediğiniz görüntüye kavuşturur ve aynaya bakmak çok daha keyifli bir hale gelir. Ameliyatsız burun estetiği yaptırmayı tercih ederek daha kısa bir iyileşme sürecinden geçersiniz. Ayrıca ülkemizde yaptıracağınız burun estetiği ile Türk hekimlerine emanetsiniz.

Ameliyatsız Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Burnunda ufak estetik düzeltmeler yaptırmak isteyen kişiler ameliyatsız burun estetiğini tercih etmektedir. Ameliyatsız burun estetiği, burun derisi altına enjekte edilen burun dolgusu ile yapılmaktadır. Dolgu sayesinde burnun eğriliği düzeltilir, burun deliğindeki ve başka bölgelerdeki şekilsiz veya memnun olmayan görünümler düzeltilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Yaptırmanın Şartları Nelerdir?

Burun ameliyatı gerektiren daha ciddi durumlarda hasta ameliyatsız estetikten yararlanamaz. Bunun dışında burnun genel şeklinde, kemerinde ve ucunda yaşanan ufak problemlerin tümü için burun dolgusu yöntemi uygulanabilmektedir. Estetik operasyondan önce burun incelemeye alınarak uzman bir ekip eşliğinde izlenecek yol haritası çizilir. Nişantaşı estetik kliniğinde kullanılan üst segment profesyonel cihazlarla uygulamaya başlanır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı Mıdır?

Burun dolgusunda kullanılan malzeme, kalıcılık açısından uzun ömre sahiptir. Bununla birlikte buruna enjekte edilen dolguların doktor kontrolünde belirli aralıklarla tekrar yapılması, dolgunun daha uzun ömürlü olmasına katkıda bulunur. Ameliyatsız burun estetiğini tercih eden kişi ilk dolgu işleminden sonra uzunca bir süre yeni görünümünün tadını çıkarabilir. Kaliteli cihazlar ve malzemeler eşliğinde yapılan burun dolgusu görünüş ve ömür açısından da daha tatmin edici olacaktır.

Neden Ameliyatsız Burun Estetiğini Tercih Etmeliyim?

Solunum problemi gibi başka ciddi sorunlara sahip değilseniz ve ameliyatlı estetik yaptırmak zorunda kalmıyorsanız ameliyatsız burun estetiği idealdir. Burnun şeklindeki ufak estetik bozulmalar düzeltilirken ameliyat masasına yatmanıza gerek kalmaz. Burnun şeklindeki düzeltmeler hastayı ameliyatlı estetik kadar tatmin eder ve oldukça başarılıdır. Bununla birlikte ameliyat yapılması gereken operasyonlarda burun dolgusu kullanılmamalıdır.

Burun Estetiğini Neden Türkiye’de Yaptırmalıyım?

Burun estetiği yaptırmayı düşünen ancak yüksek maliyetli olabileceğinden endişe duyan birçok turist destinasyon olarak Türkiye’yi seçmektedir. Türkiye, Avrupa ve dünya sıralamasında üst sıralarda olup medikal turizm açısından önemli bir paya sahiptir.

  • Hastaların estetik operasyon için tercih ettiği ülkelerin başında Amerika geliyor. Her yıl milyonlarca insan Amerika’da estetik yaptırmayı tercih ediyor.
  • Türkiye, en çok tercih edilen ülkeler arasında ise üçüncü sırada yer alıyor. Estetik operasyonlarda Amerika standartlarını kullanarak harikalar yaratan birçok klinik bulunuyor. Deneyimli ve uzman doktorların çoğunun uluslararası geçerliliği olan sertifikalara sahip olması ve estetik fiyatlarının diğer Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça uygun olması Türkiye’yi popüler yapan sebeplerden.

Yurtdışındaki birçok kişi estetik yaptırmak için Türkiye’ye geliyorken ülkemizde burun estetiği yaptırmayı düşünen kişilerin yurtdışına çıkması ilginç bir durumdur. Hem maliyet hem güvenilirlik açısından burun estetiğini ülkemizde yaptırmak daha avantajlıdır. Nişantaşı kliniğimizi ziyaret ederek yurtdışı standartlarını ve son teknolojiyi kendiniz deneyimleyebilir ve uzun yolculuklar yapmak zorunda kalmadan istediğiniz buruna kavuşabilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://www.ufukalatekin.com/amerikada-estetik-yaptirmak linkinden ulaşabilirsiniz.

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Günümüzde hayat koşulları çok zorlaştı. En önemsiz gördüğümüz hava kirliği gibi çevresel faktörler bizde stres yaratan durumlar oluşturuyor. Bunlarla birlikte, gelişen teknolojiyle ve hayat tarzı ile birlikte spor yapıyoruz, yediklerimize dikkat ediyoruz ve buna bağlı olarak yediklerimizde, içtiklerimizde organik gıdalar seçiyoruz. Estetik işlemlerde de en doğal olan ve yapay olmayan işlemleri seçiyoruz. Psikoloji üzerine o kadar etkili bir yöntem ki estetik, bu yüzden estetiğe bağlı olarak iyi görünmenin olumlu faydası yadsınamaz. Hatta estetiğe olan ilgi en kaotik dönemlerde, sıkıntılı dönemlerde çok daha fazla artış göstermektedir.

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Nişantaşı estetik doktorları içinde önemli bir yere sahip olan Dr. Ufuk ALATEKİN aynı zamanda ülke genelinde de estetik ve güzellik alanında bir akademi olarak işin ehli kimliğiyle, pek çok uzman yetiştirmektedir.

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi de dengesiz beslenme, spor yapamama ve devamında aşırı kilo alma, aşırı vücut yağlanması ve bu sorunların tetiklediği pek çok hastalığın kişiyi adeta çepeçevre sarmasıdır.

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi nedir? Son yıllarda oldukça revaçta olan tedavi yöntemlerinden bir tanesi de şüphesiz ki ozon tedavisidir.

Botoks Nedir?  - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? Kalıcı botoks nedir? Dr. Ufuk Alatekin, botoks hakkında yüz botoksu öncesi sonrası ile ilgili merak edilenler çıkıyor. Botoksun doğru uygulanması ile mimikleri yok etmediği ve "oyuncu botoksu" konusunda bilgi almak isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz.

Estetik Vücut Şekillendirme

Estetik Vücut Şekillendirme

Kilo, pek çok kişi için kimi zaman az olması kimi zaman da fazla olmasından ötürü can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bundan dolayı kiloyla baş etme serüveni pek çok kişi için meşakkatli olabiliyor.

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Ameliyatsız estetik, teknolojinin gelişmesi ile birlikte acı sorununu en aza indirmektedir. Hem kısa sürede hem de acısız bir şekilde süreci geçirmiş olursunuz.

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 yaş üzeri estetik uygulamaları denince akla ilk gelenler botoks, yüz germe, yüz gençleştirme estetiği ve el estetiği oluyor.

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ufuk Alatekin, ünlülerin estetik doktoru tercihi arasında yerini korurken, son teknoloji cihazlarla birçok operasyon gerçekleştirmektedir.

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere’de burun estetiği yaptırmak ülkemizdeki süreçle benzerlik göstermekte olup kendine ait avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Daha bakımlı, fit ve çekici bir görünüm için erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında burun estetiği, saç ekimi,..vb. operasyonlar vardır.

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere’de estetik yaptırmak sunulan imkanlar ile çekiciliği yüksek bir fırsat olsa da ülkemizdeki estetik klinikleri bu ihtiyacı fazlasıyla karşılar.

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika’da burun estetiği yaptırmak her ne kadar göğüs büyütme ve dudak dolgusu operasyonlarına kıyasla alt sıralarda kalsa da prestijli olduğu düşünülür.

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Ülkemizin estetik cerrahideki deneyimini ve Amerika’da estetik yaptırmanın avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat