Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun insan yüzünün en dikkat çeken unsurlarından biridir. Şekli kötü ya da büyük bir burun insan psikolojisini olumsuz etkilemektedir. Bazen bu etki o kadar büyüktür ki kişi içine kapanmakta, sosyal ortamlardan kendisini soyutlamaktadır.
Burun dolgusu, bozukluğu çok yüksek derecede olmayan durumlarda ameliyata gerek kalmadan sorunu gidermekte, kişiye özgüven ve mutluluk vermektedir. Burun dolgusu işlemi, ameliyata gerek duyulmayan müdahaleler için yapılmaktadır. Burun dolgusu işlemi çok kısa süren ve acısız bir uygulamadır.  Ameliyatsız burun estetiğinde doktor ile hasta güveni önemli bir esastır. Doğru yer, ekipmanlar, uzman ve alanında tecrübeli bir ekip seçimi hastanın memnuniyetini sağlayacaktır.

Burun Estetiği

Burun, yüz tipinde görünümü görsel olarak etkileyen ve oldukça ön planda bulunan önemli bir organdır. Hem kadınlar için hem de erkekler için görünümde dikkat edilmektedir. Burnun yüz tipine göre daha kibar bir şekilde görünmesi, burun estetiği ile sağlanmaktadır.

Burun estetiği gelişen teknolojik cihazlar ile birlikte saatlerce ameliyat masasında oturmadan yapılabilir. Nişantaşı estetik kliniği, bu konuda kişilerin tercih edeceği bir kliniktir. Kliniğin sahip olduğu teknoloji İngiltere ve Amerika'daki teknoloji ile aynı düzeydedir. Bu cihazlar ile birlikte buruna müdahale yapıldığı takdirde, herhangi bir problem yaşanılmaz. Böylece karşılıklı memnuniyet içerisinde bir süreç yaşanır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

Ameliyatsız burun estetiği, buruna bir müdahale yaptırmak isteyen kişilerin dolgu uygulaması ile yaptırdıkları bir işlemdir. Burada uygulanan dolgu, burnun şekline ve kişinin burnunda istediği duruma göre değişkenlik gösterebilir. Ancak ameliyatsız burun estetiğinde genel olarak;

  • Burunda kemer olması,
  • Burnun geniş deliklerinin bulunması,
  • Burunda yapısal olarak hafif eğrilik olması,
  • Ya da burun ucunun normalin ötesinde kaba bir görünümde bulunması gibi şikayetler sebebiyle ameliyatsız burun estetiği uygulanır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız burun estetiği, ameliyat masasına yatmadan uygulanan bir yöntemdir. Kişinin şikâyetine göre burun derisi altına dolgu enjekte edilir. Bu işlem yapılırken, genel olarak lokal anestezi uygulanmamaktadır.

  • Burun kemeri
  • Burun ucu
  • Burun delikleri gibi çeşitli bölümlere rahatlıkla dolgular yerleştirilir. Bunun beraberinde dolgu ile birlikte istenilen şekilde oluşturulur.

Burnunda görünüm olarak büyük müdahalelere gerek olmayan kişiler, burun dolgusu yaptırabilir. Burun dolgusu ameliyat gerektiren, yüksek dereceli sorunlu burunlar için yapılmaz. Burada eğriliğin, şekil olarak görünümünde hafif dereceli olduğu durumlarda, kişilere tedavi uygulanabilir. Burun dolgusu sayesinde burun eğrilikleri hafifletilir, burnun ucu kaldırılır, asimetri sorunu çözülür, burun alın ilişkisi düzeltilir. Burun dolgusu ya da diğer ismi ile ameliyatsız burun estetiği kısa bir sürede yapılmaktadır. Aynı zamanda acısız ve cerrahi uygulamalara göre çok daha rahat bir uygulamadır.

Ameliyatsız Burun Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Ameliyatsız burun estetiği, burnunda görünüm olarak şekil bozukluğu bulunan kişilerin yaptırması gereken bir yöntemdir. Bu yöntem, direkt olarak şikayete göre uygulamaya geçilen bir yöntem değildir. Öncesinde burun incelemeye alınır ve ardından tedavi uygulanır. Burun kemerinde hafif bir eğrilik, burun ucunda düşme ya da normalinden daha büyük gürünüm gibi çeşitli problemleri yaşayan herkes, ameliyatsız burun estetiği yönteminden faydalanabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı Mıdır?

Burnu uygulanan dolgu, kalıcılık olarak oldukça uzun ömürlüdür. Burada buruna enjekte eden dolgular, doktor kontrolünde belirli aralıklarla tekrardan yapıldığı takdirde daha da uzun süreli kullanılabilir. Fakat ilk yapıldığı andan itibaren uzun bir süre rahatlıkla kullanılmaktadır. Kaliteli cihazlar ile işlem uygulandığı takdirde kişiyi memnun eder. Dr. Ufuk Alatekin'in kliniğinde üst segment profesyonel cihazlar kullanılarak tedavi başlatılır. 

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Farkı Nedir?

Ameliyatsız burun estetiği, ameliyatla yapılan estetiğe göre aynı sonuçları barındırır. Burada dolgu yaptırılan burun, estetikli bir buruna göre aynı derecede oldukça başarılıdır. Her iki süreçte de karşılıklı olarak, iyi bir sonuç görülür. Burun dolgusunu, ameliyat yapılması gerektirmeyen burunlarda uygulanır. Hafif dereceli problemler içindir. Fakat kişinin büyük ve ameliyat edilmesi gerektirilen operasyonlarında, burun dolgusu uygun değildir.


Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa terapi, bir nevi boşaltım tedavisi olup hastalığa yol açan zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Hayat döngüsünde büyük yeri olan oksijen tıbbi tedavilerde de büyük önem taşımaktadır.

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Sülüklerin bünyelerinde 104 farklı biyoaktif madde sayesinde vücuttaki pis kanı emerek toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat