Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Amerika’da estetik yaptırmak ilk başta kulağa çok hoş gelebilir. Peki, Amerika gerçekten estetik yaptırmak için avantajlı mı? Ülkemizde Amerika standartlarında estetik yapılabilir mi? Amerika’da estetik yaptırmak için ödeyeceğim ücrete değer mi? Bu yazımızda ülkemizin estetik cerrahideki deneyimini ve Amerika’da estetik yaptırmanın avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz.

Türkiye ve Amerika'da Dermapen İşlemi Yaptırmak 

Dermapen uygulaması sayesinde ciltteki birçok mikrokanal titreşimli iğnelerle açılır ve cildin kendi iyileşme mekanizmaları etkinleştirilir. Bu işlem sayesinde açılan kanallar PRP tedavileri gibi gençleştirme tedavileri veya solüsyonlar kolaylıkla cilt tarafından emilir ve işlem çok daha başarılı olur.

Cilt problemlerinin (sivilce, cilt yenilenmesi, geniş gözenekler, ince çizgiler, güneş lekeleri, yara izleri vb.) yanı sıra çatlakları tedavi etmek için de kullanılır. Cildin yeniden yapılanmasına ve kolajen dokusunun güçlenmesine katkı sağlar.

Amerika’da seans başı 300-700$ arası bir işlemdir. Eğer ki beklentiniz hem Amerika’yı gezmek hem de estetik yaptırmak ise bir miktar mantıklı gelebilir fakat sadece bu işlem için Amerika’ya gitmeye hiç gerek yoktur. 

Yüz Germe ve Gençleştirme İşlemi

Saç çizgisinin arkasında ve kulağın önü çevresinde bulunan fazla deriyi gidermek ve yüzün genel görünümünü sıkılaştırmak için uygulanan bir prosedürdür. Kırışıklıkları düzeltmek, çene altındaki gıdı ve sarkmaları gidermek, yüz ve boyuna kontur vermek için tasarlanmıştır. En çok tercih ettiği işlemlerden bir tanesi de yüz gençleştirmedir.

Ameliyatsız Burun Dolgusu İşlemi

Cerrahi olmayan rinoplasti, sıvı rinoplasti olarak da adlandırılır. Bu işlem burnunuzun görünüşünü geçici olarak değiştirmeyi amaçlar. Prosedür derinizin altına hyaluronik asit gibi bir dolgu maddesi enjekte edilmesini içerir.

Yaklaşık 15 dakika süren bu işlem için uzun yolculuklar ve bolca masraf yapmalarına hiç gerek yoktur. Dr.Ufuk Alatekin sizlere ülkemizin konforunda Amerika standartlarında burun dolgusunu kolaylıkla yapabilir.

Cerrahi burun estetiğinin bazı olası komplikasyonları olabileceğinden ve bu işlemin kısa bir sürede yapılabileceğinden dolayı doktorlar bu yöntemi oldukça sık kullanırlar.

Kök Hücreyle Sertleşme Tedavisi

Kök hücre penis ereksiyon dokusu içine hastaların kendi karın yağ hücrelerinden üretilen kök hücreleri enjekte edilmesini içerir. Erektil disfonksiyon (ED), bir erkeğin cinsel ilişkiye girmek için ereksiyon elde etmekte veya sürdürmekte güçlük çektiği bir durumdur. Erkeklerde ereksiyon problemi yüksek tansiyon, diyabet, kalp ve böbrek yetmezliği, anksiyete, stres, depresyon gibi sebeplerden oluşabilir.

Amerika’da Estetik Yaptırmak İsteyenler İçin Mezoterapi

Mezoterapi, genellikle çeşitli hastalıkların iyileşmesi için uygulanan ameliyatsız bir ilaç tedavisidir. Ağrısız ve minimal invaziv tedavi olarak, yeni saç büyümesini arttırmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Her hastanın ihtiyacına göre özel olarak belirlenen ve içerisinde minareller, aminoasitler veya enzimler gibi çeşitli maddeler bulunur.

Saç folikülünün büyümesi ve besin maddelerinin saça verilmesi üzerindeki olumlu etkileri ile bilinir. Mezoterapi sayesinde hormonal dengesizlikler düzeltilebilir, saç büyümesi uyarılabilir, saç dökülmesi engellenebilir veya cilt gençleştirilebilir.

Son yıllarda ülkemizde bu konudaki büyük gelişim ve deneyim sayesinde Amerika’da estetik yaptırmak isteyen kişiler bu işlemi ülkemizde yaptırmaya karar veriyor. Dr.Ufuk Alatekin’de bu işlemi ülkemizde yapan en başarılı doktorlar arasında.

Amerika’da Estetik Yaptırmak İsteyenler İçin Saç Ekimi

Saç ekimi ülkemizde yapılan en yaygın estetik prosedürdür. Saç ekimi denildiğinde tüm dünyada akla ilk gelen ülke Türkiye’dir. Her yıl sayısız yerli ve yabancı turist İstanbul’a saç ekimi yaptırmak için geliyor ve operasyondan mutlu ayrılıyor.

Saç ekimi saçsızlık yaşayan kişilerin dökülmeye dirençli olan bölgelerinden alınan saçların saçsız bölgeye transfer edilmesi işlemidir. Amerika’da estetik yaptırmak isteyenler için Türkiye mükemmel bir tercihtir.

Türkiye’de Estetik Cerrahi İşlemleri Amerika'da Yaptırmak İsteyenler İçin Yeterli Kalitede Mi?

Türkiye’de yaşayıp Amerika’da estetik yaptırmak isteyen pek çok kişi vardır. Bu durumun sebebi nedir tam olarak bilinmese de günümüzde Türkiye’de bulunan estetik kliniklerin Amerika’dakilerden hiçbir farkı kalmamıştır.

Günümüzde kur farkı, seyahat zorluğu ve aynı deneyimin İstanbul içerisinde de bulabilecek olmanız, estetik yaptırmak için kilometrelerce yolculuk yapmanıza ve binlerce dolar para harcamanıza gerek bırakmamaktadır.

Amerika’da Estetik Yaptırmak İsteyenlerin Avantajları

Elbette Amerika’da estetik yaptırmak oldukça havalı bir durum. Ayrıca bu operasyonların en uzun yıllardır yapıldığı yer Amerika’dır. Bu durum Amerikalı cerrahların teknolojik donanımlarını ve bilgi birikimlerini olumlu yönde etkilediğini düşünebilirsiniz. Bu düşünce oldukça doğrudur. Amerika’nın estetik cerrahi konusunda dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisi olduğu aşikâr. En son teknoloji orada üretiliyor ve aktif olarak kullanılıyor.

Amerika’da Estetik Yaptırmak İsteyenlerin Dezavantajları

Yukarda belirttiğimiz gibi Amerika’da estetik işlemi yaptırmak oldukça avantajlı ve cazip gelebilir. Ancak estetik yaptırmak için Amerika’ya gitmenin bazı olumsuz yönleri de vardır.

Öncelikle maliyet ülkemizde olacağından çok daha fazla olacaktır. Kur farklılığı, vize işlemleri, uçak bileti, konaklama ve işlemin ücreti birleştiğinde aynı kalitedeki bir estetik operasyonu çok daha uygun fiyatlara yaptırmanız mümkündür.

Estetik ameliyatlar genellikle cerrahi operasyonlardır ve genellikle bir süre iyileşme ve dinlenme süreniz olacaktır. Bu süre içerisinde başka bir ülkede olmak veya operasyon sonrası yolculuk yapmak sizi oldukça zorlayacaktır.

Önemli olan diğer başka konu ise takip randevularıdır. İşlemden sonra herhangi bir sorunda veya rutin takip randevularınızda tekrar bir seyahat planlamanız gerekecektir. Bu durum oldukça da oldukça masrafa sebep olacaktır.

Amerika’da Estetik Yaptırmak Yerine Türkiye’de Estetik Yaptırmak

Amerika ne kadar estetik cerrahi konusunda dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisiyse, Türkiye de aynı seviyede dünya markasıdır.

Ülkemizde en büyük döviz kaynaklarından birisi olan sağlık turizmi sayesinde Türkiye, dünyanın en büyük sağlık pazarlarından birisi haline geldi. Bu durum ülkemizde bulunan kliniklerin gerek teknolojik gerekse bilgi birikimi ve tecrübe konusunda Amerika’da estetik yaptırmak isteyenleri ülkemizde kalmaya yönlendiriyor.

Estetik ameliyatlar kendinize yaptığınız bir yatırımdır. Her estetik ameliyat temelde, görünüşünüzde rahatsız olduğunuz bir özelliğinizi “hayalinizdeki” görünüme ulaştırmayı amaçlar. Bu yüzden estetik operasyon öncesi doktorunuza hayalinizi tam anlamıyla anlatmanız ve aklınızdaki her soruyu sormanız gerekir. Bu yüzden estetik operasyon yaptıracak kişilerin kendileriyle aynı dilde bir doktor seçmeleri sonuçların çok daha kendi hayal ettikleri gibi olmasını sağlayacaktır.

 Sonuç Olarak Amerika’da Estetik Yaptırmak Mantıklı Mı?

Bütün avantajları ve dezavantajları bir terazide toplarsak aslında pek de avantajlı bir durum değil. Ülkemizde artık Amerika düzeyinde hatta daha yüksek kalitede estetik yaptırmanız mümkün.

Özellikle pandemi döneminde görülmüştür ki Türkiye’nin estetikte sağlık altyapısı Amerika Birleşik Devletleri’nin çok ötesindedir. Pek çok hasta ABD vb. ülkelerden ülkemize gelmektedir. Örnek habere buradan ulaşabilirsiniz.

Dr. Ufuk Alatekin ile tanıştınız mı?

Nişantaşı’nda bulunan Dr.Ufuk Alatekin sizin isteklerinizi ve ihtiyaçlarını sabırla ve detaylıca dinleyecek ve isteklerinize uygun işlemleri başarıyla uygulayacaktır.

Türkiye’de lisans eğitimini tamamladıktan sonra sırasıyla, American Academy of Aesthetic Medicine, Harley Aestetic London ve son olarak Almanya’da University of Greifswald Germany eğitimlerini başarıyla tamamladı. Her gün işini en üst standartlarda tutabilmek için sürekli eğitim ve araştırmalarına devam etmektedir. Kendisiyle ilgili bilgilere şu linkten ulaşabilirsiniz.

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Günümüzde hayat koşulları çok zorlaştı. En önemsiz gördüğümüz hava kirliği gibi çevresel faktörler bizde stres yaratan durumlar oluşturuyor. Bunlarla birlikte, gelişen teknolojiyle ve hayat tarzı ile birlikte spor yapıyoruz, yediklerimize dikkat ediyoruz ve buna bağlı olarak yediklerimizde, içtiklerimizde organik gıdalar seçiyoruz. Estetik işlemlerde de en doğal olan ve yapay olmayan işlemleri seçiyoruz. Psikoloji üzerine o kadar etkili bir yöntem ki estetik, bu yüzden estetiğe bağlı olarak iyi görünmenin olumlu faydası yadsınamaz. Hatta estetiğe olan ilgi en kaotik dönemlerde, sıkıntılı dönemlerde çok daha fazla artış göstermektedir.

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Nişantaşı estetik doktorları içinde önemli bir yere sahip olan Dr. Ufuk ALATEKİN aynı zamanda ülke genelinde de estetik ve güzellik alanında bir akademi olarak işin ehli kimliğiyle, pek çok uzman yetiştirmektedir.

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi de dengesiz beslenme, spor yapamama ve devamında aşırı kilo alma, aşırı vücut yağlanması ve bu sorunların tetiklediği pek çok hastalığın kişiyi adeta çepeçevre sarmasıdır.

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi nedir? Son yıllarda oldukça revaçta olan tedavi yöntemlerinden bir tanesi de şüphesiz ki ozon tedavisidir.

Botoks Nedir?  - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? Kalıcı botoks nedir? Dr. Ufuk Alatekin, botoks hakkında yüz botoksu öncesi sonrası ile ilgili merak edilenler çıkıyor. Botoksun doğru uygulanması ile mimikleri yok etmediği ve "oyuncu botoksu" konusunda bilgi almak isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz.

Estetik Vücut Şekillendirme

Estetik Vücut Şekillendirme

Kilo, pek çok kişi için kimi zaman az olması kimi zaman da fazla olmasından ötürü can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bundan dolayı kiloyla baş etme serüveni pek çok kişi için meşakkatli olabiliyor.

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Ameliyatsız estetik, teknolojinin gelişmesi ile birlikte acı sorununu en aza indirmektedir. Hem kısa sürede hem de acısız bir şekilde süreci geçirmiş olursunuz.

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 yaş üzeri estetik uygulamaları denince akla ilk gelenler botoks, yüz germe, yüz gençleştirme estetiği ve el estetiği oluyor.

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ufuk Alatekin, ünlülerin estetik doktoru tercihi arasında yerini korurken, son teknoloji cihazlarla birçok operasyon gerçekleştirmektedir.

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere’de burun estetiği yaptırmak ülkemizdeki süreçle benzerlik göstermekte olup kendine ait avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Daha bakımlı, fit ve çekici bir görünüm için erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında burun estetiği, saç ekimi,..vb. operasyonlar vardır.

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere’de estetik yaptırmak sunulan imkanlar ile çekiciliği yüksek bir fırsat olsa da ülkemizdeki estetik klinikleri bu ihtiyacı fazlasıyla karşılar.

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika’da burun estetiği yaptırmak her ne kadar göğüs büyütme ve dudak dolgusu operasyonlarına kıyasla alt sıralarda kalsa da prestijli olduğu düşünülür.

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Ülkemizin estetik cerrahideki deneyimini ve Amerika’da estetik yaptırmanın avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat