İngiltere'de Estetik Yaptırmak

Birçoğumuz estetik operasyon geçirmeyi düşünmüşüzdür. Gelişen teknolojiyle artan imkanlar ve deneyimli doktorlar sayesinde bu operasyonlar günümüzde çok daha yaygın ve kolay hale gelmiştir. Magazinden, ünlülerden veya sosyal medya fenomenlerinden ilham alarak yaptırmak istediğimiz operasyonlar değişiklik gösterebilir. İlham aldığımız kişiler de dahil hepimiz aslında bizim için güzel olanın sonsuza dek sürmesini isteriz. Tercihimizin sebebi fiziksel ya da psikolojik olsun, modern estetik dünyası bizim için buradadır. İngiltere’de estetik yaptırmak kullanılan teknoloji ve sunulan imkanlar sayesinde çekiciliği yüksek bir fırsat olsa da Amerika’da ve İngiltere’de kullanılan teknolojilere ülkemizdeki estetik kliniklerinde de rastlamak hiç zor değildir.

İngiltere’de Estetik Yaptırmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Yurtdışında estetik yaptırmak isteyen birey gerek isteği gerekse iyileşme süreci sebebiyle tatil planı yapmaktadır. Yurtdışından gelen kişilere çoğunlukla tatil fırsatı da içeren paketler sunan klinikler, temel gereksinimleri karşılayabilir. Halbuki kişiye kendini özel hissettirecek, gizliliğe önem veren, güvenilir ve üst segment teknolojiyi kullanan kliniklerin bulunması bir hayli zor olabilmektedir.

İngiltere’ye gitmek isteyen kişi internet üzerinden gördüğü bilgilerle kliniği ziyaret etmek ister; ancak yüz yüze görülmeyen, varlığından emin olunmayan bir klinik için o kadar yol kat edecek olmak her zaman risklidir. Özellikle herhangi bir operasyon yapılmadan ve sunulan fırsatlar kullanılmadan istenilen ödemeler, işin profesyonelliğini öldürmektedir.

 • Cerrahi operasyonlardan önce tatil yapmak mümkünken bu tatilin tek amacı hastanın dinlenmesi ve ameliyat öncesi sürece hazır olmasıdır. Kişi güneşlenmemeli, alkol almamalı ve bolca dinlenmelidir. Aksi takdirde yapılacak tatil operasyon sonrası komplikasyon riskini arttırabilir.
 • Cerrahi operasyonlarda doku alındığından her zaman biraz daha zahmetlidir. Bunun yerine ameliyatsız, medikal estetik operasyonlarla istenilen görünüme daha az zahmetle kavuşmak mümkündür.

Estetik operasyondan sonraki bakım, tedavinin en önemli kısımlarından biridir. Eğer İngiltere’de estetik yaptırmak için plan yapıyorsanız, operasyon sonrası kontrollerin nerede yapılacağına ve ne kadar vakit alacağına da dikkat etmelisiniz.

Ameliyatlı cerrahi estetik operasyonlardan sonra hastanın düzenli olarak doktorunu ziyaret etmesi ve operasyon sonrası bakım işlemlerinin yapılması gerekebilir. İngiltere’de estetik yaptırmak ne kadar çekici bir seçenek olsa da herhangi bir problem yaşanması durumunda zorlayıcı bir deneyime dönüşebilir.

İngiltere’de Estetik Yaptırmak Ne Gibi Zorluklara Yol Açabilir?

İngiltere’deki ve diğer ülkelerdeki standartlar birbirine göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle estetik yaptırmaya gidilecek ülkenin standartlarını ve prosedürlerini bilmek çok önemlidir.

İstenilen donanımlara sahip profesyonel bir estetik doktoru bulmak her zaman kolay değildir. Estetik operasyonu yaptırılacak ülkenin sunduğu imkanlar detaylıca araştırılmalıdır. Avantajları ve dezavantajları gözden geçirilmelidir. Bununla birlikte doktorun şu soruları cevapladığından emin olunmalıdır:

 • Estetik kliniği ne kadar süredir hizmet vermektedir?
 • Doktorun ve yanındaki ekibin deneyim süresi ne kadardır?
 • Kaç tane tedavi yöntemi uygulanmaktadır?
 • Operasyon öncesinde, esnasında ve sonrasında yapılacak işlemler nasıl anlatılmaktadır?
 • Gelişebilecek komplikasyonlar nelerdir ve ne gibi önlemler alınmaktadır?
 • Ziyaret edilen kliniği diğer kliniklerden ayıran özellikler nelerdir?
 • Estetik yapılırken uygulanan yöntemler ve kullanılan araçlar nelerdir? Üst segmente ait midir?
 • Uygulanacak işlemlerle birlikte bireye hangi imkanlar sunulmaktadır?

İngiltere’de Estetik Yaptırmak Çekici Ancak Zahmetli Olabilir

Operasyon esnasında veya sonrasında oluşabilecek aksilikleri ve alacağınız önlemleri, estetik operasyonun kapsadığı garantileri detaylıca öğrenin.

 • Klinik ve operasyon size hangi imkanları sağlıyor?
 • Seyahat sigortanız neleri kapsıyor? (Normalde ameliyatta ters giden şeyleri karşılamaz)
 • Acil bir durumda eve nasıl dönüş yapabilirsiniz ve ne kadar paraya ihtiyacınız var?

Unutmayın ki özellikle cerrahi operasyonlardan sonra bir süre dinlenmeye ihtiyaç duyacaksınız. Ancak hava yoluyla seyahat etmeniz kan pıhtısı riskini arttıracağından hayati tehlike oluşturabilir ve önerilmez.

 • İngiltere’de estetik yaptırmak düşünüyorsanız, göğüs estetiği, liposuction gibi ameliyatlı estetik operasyonlardan sonra 5 ve 7 gün arası uçuş yapmamanız gerektiğini unutmayın.
 • Karın gerdirme ve ameliyatlı burun estetiği dahil yüz bölgesini kapsayan tüm kozmetik operasyonlarda ise 7 günden 10 güne kadar uçak yolculuğu yapmamalısınız.

Tüm bu nedenler göz önüne alındığında İngiltere’de estetik yaptırmak hem maliyet hem güvenlik açısından çok daha zahmetli hale gelebilir. Bunun yerine yaşadığınız ile yakın estetik kliniklerine başvurarak geçirmek istediğiniz operasyon hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ameliyatlı estetik işlemler bahsedildiği gibi belirli bir iyileşme süreci gerektirirken ameliyatsız estetik işlemler çok daha acısızdır ve hasta kısa sürede iyileşir.

Türkiye’de Yaptırabileceğiniz Ameliyatsız Estetik Operasyonlar

Ameliyatsız estetik operasyonlar kişinin daha az acılı bir işlem geçirmesine olanak sağlarken en az ameliyatlı operasyonlar kadar kalıcılık sağlıyor. Kadınlar ve erkekler tarafından en çok tercih edilen ameliyatsız estetik operasyonlardan bazılarına bakalım.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Şekli kötü bir burun estetik açıdan daha büyük sorunlara yol açabilecekken kişinin psikolojisini de olumsuz olarak etkileyebilmektedir. Ameliyatlı burun estetiği gerektirmeyen uygulamaların çoğunda ameliyatsız burun dolgusu yöntemi uygulanabilir. Burun kemerinde ucunda veya burnun genel şeklinde görülen küçük eğrilikler ve asimetrik noktalar burun dolgusu sayesinde acısız bir şekilde düzeltilebilir. Kaliteli malzemelerin ve teknolojik cihazların kullanıldığı doğru kliniği seçmek, doktorların ve ekibin işinde deneyimli olması burun dolgusu operasyonunun başarılı oluşunu etkiler.

Nişantaşı estetik kliniğinde doktor ve hasta arasında istenilen sonuç detaylıca konuşulmaktadır ve buna göre bir tedavi yolu izlenmektedir. Burundaki kemer, geniş burun delikleri ve burun yapısındaki hafif eğrilikler deri altına enjekte edilen burun dolgusu sayesinde estetik bir görünüme kavuşabilir. Cerrahi uygulamalara göre daha kısa süren ve rahat olan bu uygulama ile uzun süreli kalıcılık sağlanır. Kadınların favorisi olan burun dolgusu erkeklerin en çok yaptırdığı operasyonlar arasında da yer alır.

Yüz Gençleştirme Estetiği

Yüz gençleştirme estetiği birkaç saat içinde tamamlanabilen ameliyatsız bir yöntem ile uygulanmaktadır. Nişantaşı Estetik Kliniğinde İngiltere ve Amerika’da yer edinmiş, yüz tedavisinde güvenilir şekilde kullanılan son teknoloji gelişmiş cihazlar kullanılmaktadır. Dermapen, yüz gençleştirme tedavisinde kullanılan en bilindik yöntemlerden biridir. Hasta ile uzman doktor arasında güvenli bir iletişim kurulup hastanın istekleri dinlendikten sonra tedaviye başlanır. Dermapen, her cilt yapısına uygun bir tedavi yöntemidir. Cildi yeniler, cildi genç ve parlak bir görünüme kavuşturur. Aynı zamanda cilt tabakasının altındaki dokularda mikro iğneler sayesinde yenilenme sağlanır.

İlk önce cilt temizlenir. Dermapen istenilen bölgelere yaklaşık 1 saat süreyle uygulanır. Ardından uygulama bölgesine hyalüronik asitle nem kazandırılır. Cilt için gençlik aşısı uygulandıktan sonra cilt üzerindeki kırışıkların giderileceği, cildin yenileneceği ve tazeleneceği dönem başlar. Dermapen tüm yüz, boyun, dekolte, el üstleri, göz etrafı ve ağız kenarlarında uygulanabilen bir tedavi yöntemi olup gözle görülür etkileri ilk 6 hafta içerisinde görülmeye başlanır. İlk 3 ay içerisinde ise net sonuçlar elde edilmeye başlanır. Hem kadınlar hem de erkekler açısından memnun edici ve kalıcı sonuçlara ameliyatsız bir şekilde imza atılmış olunur.

Sertleşme Problemine Kök Hücre İle Tedavi

İktidarsızlık diğer bir adıyla sertleşme problemi sertleşme güçlüğünü ifade eder. Sertleşme güçlüğü fiziksel, hormonal veya psikolojik nedenlerden kaynaklanabilir. Sertleşme güçlüğü için kök hücre tedavisine başvuran hastaya ilk önce gerekli testler yapılır. Amerika ve İngiltere gibi başlıca ülkelerde kullanılan teknolojik cihazların oluşu sağlıklı sonuçları beraberinde getirir. İşlem için hastanın göbeğinden veya kalçasından alınan kök hücreler penisin her iki tarafına 30 dakika süreyle uygulanır. Birkaç tekrar daha gerektirebilen bu tedavi doğal ve pratik bir yöntemdir; ancak kanser tedavisi gören veya kök hücre için yeterli hücrelere sahip olmayan kişilerde bu tedavi uygulanmaz.

Ameliyatsız estetik operasyonlarla istediğiniz estetik görünüme kavuşabilir ve sizin için problem haline gelen gelişmelere doğal yöntemlerle çözüm bulabilirsiniz. İsteğinize uygun tedavi yöntemi hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilir veya Nişantaşı estetik kliniğini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://www.ufukalatekin.com/amerika-da-burun-estetigi-yaptirmak linkinden ulaşabilirsiniz.

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Günümüzde hayat koşulları çok zorlaştı. En önemsiz gördüğümüz hava kirliği gibi çevresel faktörler bizde stres yaratan durumlar oluşturuyor. Bunlarla birlikte, gelişen teknolojiyle ve hayat tarzı ile birlikte spor yapıyoruz, yediklerimize dikkat ediyoruz ve buna bağlı olarak yediklerimizde, içtiklerimizde organik gıdalar seçiyoruz. Estetik işlemlerde de en doğal olan ve yapay olmayan işlemleri seçiyoruz. Psikoloji üzerine o kadar etkili bir yöntem ki estetik, bu yüzden estetiğe bağlı olarak iyi görünmenin olumlu faydası yadsınamaz. Hatta estetiğe olan ilgi en kaotik dönemlerde, sıkıntılı dönemlerde çok daha fazla artış göstermektedir.

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Nişantaşı estetik doktorları içinde önemli bir yere sahip olan Dr. Ufuk ALATEKİN aynı zamanda ülke genelinde de estetik ve güzellik alanında bir akademi olarak işin ehli kimliğiyle, pek çok uzman yetiştirmektedir.

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi de dengesiz beslenme, spor yapamama ve devamında aşırı kilo alma, aşırı vücut yağlanması ve bu sorunların tetiklediği pek çok hastalığın kişiyi adeta çepeçevre sarmasıdır.

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi nedir? Son yıllarda oldukça revaçta olan tedavi yöntemlerinden bir tanesi de şüphesiz ki ozon tedavisidir.

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? Kalıcı botoks nedir? Dr. Ufuk Alatekin, botoks hakkında yüz botoksu öncesi sonrası ile ilgili merak edilenler çıkıyor. Botoksun doğru uygulanması ile mimikleri yok etmediği ve "oyuncu botoksu" konusunda bilgi almak isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz.

Estetik Vücut Şekillendirme

Estetik Vücut Şekillendirme

Kilo, pek çok kişi için kimi zaman az olması kimi zaman da fazla olmasından ötürü can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bundan dolayı kiloyla baş etme serüveni pek çok kişi için meşakkatli olabiliyor.

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Ameliyatsız estetik, teknolojinin gelişmesi ile birlikte acı sorununu en aza indirmektedir. Hem kısa sürede hem de acısız bir şekilde süreci geçirmiş olursunuz.

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 yaş üzeri estetik uygulamaları denince akla ilk gelenler botoks, yüz germe, yüz gençleştirme estetiği ve el estetiği oluyor.

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ufuk Alatekin, ünlülerin estetik doktoru tercihi arasında yerini korurken, son teknoloji cihazlarla birçok operasyon gerçekleştirmektedir.

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere’de burun estetiği yaptırmak ülkemizdeki süreçle benzerlik göstermekte olup kendine ait avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Daha bakımlı, fit ve çekici bir görünüm için erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında burun estetiği, saç ekimi,..vb. operasyonlar vardır.

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere’de estetik yaptırmak sunulan imkanlar ile çekiciliği yüksek bir fırsat olsa da ülkemizdeki estetik klinikleri bu ihtiyacı fazlasıyla karşılar.

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika’da burun estetiği yaptırmak her ne kadar göğüs büyütme ve dudak dolgusu operasyonlarına kıyasla alt sıralarda kalsa da prestijli olduğu düşünülür.

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Ülkemizin estetik cerrahideki deneyimini ve Amerika’da estetik yaptırmanın avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat