Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Günümüzde insanlar için estetik değerler, çok önemli bir hal aldı. Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşması, kadın erkek herkesin güzellik algısını etkiledi. Fotoğraflarda genç ve güzel görünmek, herkesin ortak çabası haline gelmiş durumda. Bundan dolayı gün geçtikçe estetik operasyonlarına olan ilgi hızla artıyor. Estetik operasyon yaptırmak isteyenlerin en büyük tedirginliği ise ameliyatların acı vermesi oluyor. Ameliyatsız estetik, teknolojinin gelişmesi ile birlikte acı sorununu en aza indiriyor.

Ameliyatsız uygulamalar, insanların birçok problemini çözüme ulaştırıyor. Aynı zamanda estetik operasyonlarının psikolojik açıdan da olumlu bir etkisi vardır. Sağlık demek; sadece bedenen değil, ruhsal yönden de kendini iyi hissetmektir. Görsel ve fonksiyonel sorunları, kişinin yaşamını olumsuz etkiler. Bu sorunlar, sosyal yaşamda kişinin kendini eksik hissetmesine neden olur. Böyle bir durumda tam bir sağlıklı olma durumundan bahsetmek mümkün değildir. Yapılan gözlemlerde estetik olan bireylerde özgüven artışı olduğu görülmüştür.

Ameliyatsız Estetik Yöntemleri Nelerdir?

Vücudunda sevmediği bölgeleri ya da estetik problemi olan kişiler, dışarı çıkmak istemezler. Bulundukları sosyal ortamda çok etkili olamaz ve iş hayatında geri planda kalma eğilimi gösterirler. Çünkü dış görünüşünden rahatsız olmak, ister istemez kişinin psikolojisini olumsuz etkiler. Estetik operasyonları ile bu sorunlardan kurtulanlar adeta başka bir insan dönüşür. Dış görünüşündeki rahatsız olduğu sorunlardan kurtulan insanların, özgüveni yükselmeye başlar. Kendini güzel gören birey, girdiği ortamlarda bunu belli eder.

Genç ve güzel görünmenin tek yolu, bıçak altına yatmak değildir. Ameliyatsız işlemler, hem kısa sürede hem de acısız bir şekilde isteklere cevap verir. Bu uygulamaları tercih eden kişilerin olumlu görüşlerinin yüksek olması, ameliyatsız yöntemlerin kullanımını gün geçtikçe arttırmasında oldukça etkili olmaktadır. Cilt problemleri konusunda hızlı çözüme ulaşmak isteyenler, ameliyatsız işlemler ile saatler içerisinde çözüme kavuşabiliyor ve hemen ardından günlük yaşamına dönebiliyor.

En çok tercih edilen, acısız ameliyatsız estetik uygulamaları hangileri sorusunun cevapları ise sırasıyla şunlardır:

Ameliyatsız Burun Estetiği

Dünyada, son yıllarda hem kadınlar hem de erkekler tarafından en çok tercih edilen uygulama, burun estetiğidir. Şekli kötü ya da büyük bir buruna sahip olan insanlar kadar burun işlevinin yani nefes alıp vermenin daha kaliteli olması için de burun estetiği yaptıranların sayısı çoktur. Burun şeklinde büyük değişikliklere gidilmesi gereken bir durum olmadığı takdirde, kişiler ameliyatsız burun estetiği ile kolay bir şekilde istediği sonuca ulaşabilir. Bu ameliyatsız estetik uygulaması, kişilerin tüm ameliyat endişelerini ortadan kaldıran, konforlu ve pratik bir uygulamadır. Ameliyatsız burun estetiği yaptırmak isteyenlerin aklında karıştıran bazı sorular vardır. Bu sorular ve cevapları şunlardır:

1. Kimler Ameliyatsız Burun Estetiği Yaptırabilir?

Daha önce burun estetiği olmuş kişiler zamanla minik rötuşlara ihtiyaç duyabilir. Aynı zamanda burnunda bazı ufak şekil bozuklukları olan ve bunları ameliyatsız bir şekilde düzeltmek isteyen kişiler de ameliyatsız burun estetiği uygulamasını tercih etmelidir. Ameliyatsız burun estetiği şu problemler için uygulanabilir:

 • Burun ucu düşüklüğünün giderilmesi veya hafif bir şekilde kaldırılması,
 • Burun estetiği sonrası oluşan küçük rötuşların giderilmesi,
 • Kontur düzeltmelerinin giderilmesi,
 • Burundaki hacim eksikliğinin ortadan kaldırılması,
 • Burun sırtının ve köprünün düzeltilmesi,
 • Burun deliklerinde asimetri olan kişiler,
 • Burnunda eğrilik ve yamukluk sorunu olan kişilere uygulanabilir.

2. Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Uygulanır?

Ameliyatsız estetik konusunda en çok tercih edilen uygulama, burun dolgusudur. Ameliyatsız burun estetiği, bıçak altına yatmadan uygulanan pratik bir yöntemdir. Kişinin burnundaki sorun tespit edildikten sonra dolgu maddesi cilde belirlenen oranlarda enjekte edilir. Bu işlem 10-15 dakikalık bir sürede tamamlanır. Aynı zamanda acısız ve konforlu bir yöntemdir.

Hastanın beklentileri, cilt yapısı ve yüz analizi, gerçekleştirilen ameliyatsız burun estetiğinin başarısını doğrudan etkiler. Bu değerlendirmeler olmadan yapılan operasyon başarısız sonuçlanır. Burun dolgusu mutlaka doğru yerde, iyi ekipmanlarla ve uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır.

3. Ameliyatsız Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız estetik yöntemlerinden biri olan burun dolgusu, ameliyatlı burun estetiği ile aynı sonuçları ortaya çıkar. Teknolojinin gelişmesi ile cerrahi operasyonlar daha konforlu hale gelse de, hastaların iyileşme sürecinin tamamlanması gerekir. Ancak ameliyatsız burun estetiği uygulamasında iyileşme süresi yok denecek kadar azdır ve herhangi bir cerrahi müdahale olmadığı için ameliyat sırasında oluşabilecek komplikasyonların ihtimali söz konusu değildir. Bu yöntemde anesteziye ihtiyaç yoktur ve işlem çok kısa süre içinde tamamlanır. Uygulama sonrası şişlik ya da ödem oluşmaz. Kişi sosyal yaşamına aynı gün dönebilir. Ameliyatsız Burun Estetiği Ameliyatında Doktor Seçimi yazımıza da göz atın..

FUE Ameliyatsız Saç Ekimi

Günümüzde özellikle erkeklerin en çok yaşadığı problemlerden birisi, saç dökülmesidir. Bu durumun birçok sebebi vardır. Genellikle genetik bir problem olan saç dökülmesini, dış etkenler de arttırır. Saç dökülmesinde hızlı bir artış yaşayan kişilerde gerekli tedaviler uygulandığı taktirde saç sağlığının eski haline gelmesi mümkündür. Fakat bu müdahaleler için geç kalan kişilerde, saç kökleri ölür ve dökülür. Saçların eski hale dönmesinin en kolay yolu ise saç ekimidir.

FUE ameliyatsız saç ekimi, kelliğe kalıcı bir çözümdür. Günümüzde ameliyatsız estetik uygulamaları arasında sıklıkla kullanılan bu yöntem, hastaya yüksek seviyede konfor sunarken; saçların doğal görünmesi konusunda oldukça başarılıdır. FUE saç ekimi operasyonu hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır:

1. FUE Ameliyatsız Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

FUE saç ekimi, doktor muayenesi ile başlar. Saç ekimi yapılacak alana göre transfer edilecek greft sayısı belirlenir. Daha sonra döner bölge belirlenir. Genellikle ense bölgesi donör bölge olarak belirlenir. Alınan saç kökleri, ekim yapılacak bölgeye tek tek enjekte edilir. FUE saç ekim süresi, saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. İşlem, büyük bir alana yapılıyorsa 8-9 saat, küçük bir alana yapılıyorsa 2-4 saat kadar sürmektedir.

Bu işlemler sırasında doktorun beceri ve yetkinliği çok önemlidir. Bu yüzden FUE saç ekimi güvenilir yerlerde, uzman doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Nişantaşı Estetik Kliniği'nde, bünyesinde bulunan İngiltere ve Amerika’da kullanılan son teknoloji cihazlar ile birlikte FUE ameliyatsız saç ekimi işlemi uygulanır.

2. FUE Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız estetik yöntemlerinden olan FUE saç ekiminin birçok avantajı vardır. Bunlar:

 • Saç kökü alımında neşter kullanılmaz ve dikiş atılmaz. Bu sayede herhangi bir iz kalmaz.
 • Bu bölgede gözle görülür bir saç eksilmesi yaşanmaz.
 • İşlem için lokal anestezi uygulanır. Böylece hasta herhangi bir acı hissetmez.
 • Uygulama sonrası oldukça doğal bir saç görünümüne kavuşulur.
 • FUE saç ekimi genellikle tek seans uygulanabilir.

Yüz Gençleştirme Estetiği

Yüzünün daha genç ve güzel görünmesini isteyenlerin beklentilerinin ötesinde bir sonuç elde etmesi için yüz gençleştirme estetiğine başvurmaları gerekir. Ameliyatsız işlemler arasında yer alan yüz gençleştirme estetiği için birçok farklı yöntem vardır. En çok tercih edilen yöntemler ise Dermapen ve ip uygulamasıdır.

1. Dermapen Yöntemi Nedir?

Ameliyatsız estetik yöntemlerinden biri olan Dermapen, son teknoloji cihazlar kullanılarak uygulanmalıdır. Nişantaşı Estetik Kliniği Amerika ve İngiltere’de kullanılan son teknoloji cihazları bünyesinde bulundurur.

Dermapen yöntemi tüm yüz, dekolte, el üstleri, göz etrafı, boyun ve ağız kenarlarında uygulanır. Bu yöntem farklı amaçlar için kullanılabilir. Bu amaçlar:

 • Cildin gergin bir yapıya sahip olması ve yenilenmesi,
 • Sivilce izlerinin giderilmesi,
 • Derin kırışıklıkların azalması ve kaz ayağı denilen ince çizgilerin yok olması,
 • Güneşten dolayı oluşan lekelerin giderilmesi için şeklinde sıralanır.

2. İp Uygulaması Nedir?

İnsan cildi zaman içerisinde sarkmaya başlar ve yüz hatları değişir. Ciltteki bu olumsuz değişimi durdurmak ve eskisi gibi genç ve güzel yüz hatlarına tekrar kavuşmak için ameliyatsız estetik tekniği olan ip uygulaması yapılır. Zararsız ve alerji yapmayan polidioksanon (PDO) adı verilen ipler, cilt altına yerleştirilir. Daha sonra ipler gerilir ve sabitlenir. Uygulama sonrası ciltte değişim başlar. Bu işlem 2 yıl kadar kalıcıdır.

İp uygulaması sonrası cilt, genç, aydınlık ve parlak bir görünüme kavuşur. Kırışıklıklar azalır ve yüz ovali şekillenir. Nişantaşı Estetik Kliniği’nde son teknoloji cihazlar kullanılarak ip uygulaması yapılır.

Bir önceki yazımıza https://www.ufukalatekin.com/neden-ameliyatsiz-estetik-yaptirmalisiniz/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Estetiğin Psikolojiye Olumlu Etkileri

Günümüzde hayat koşulları çok zorlaştı. En önemsiz gördüğümüz hava kirliği gibi çevresel faktörler bizde stres yaratan durumlar oluşturuyor. Bunlarla birlikte, gelişen teknolojiyle ve hayat tarzı ile birlikte spor yapıyoruz, yediklerimize dikkat ediyoruz ve buna bağlı olarak yediklerimizde, içtiklerimizde organik gıdalar seçiyoruz. Estetik işlemlerde de en doğal olan ve yapay olmayan işlemleri seçiyoruz. Psikoloji üzerine o kadar etkili bir yöntem ki estetik, bu yüzden estetiğe bağlı olarak iyi görünmenin olumlu faydası yadsınamaz. Hatta estetiğe olan ilgi en kaotik dönemlerde, sıkıntılı dönemlerde çok daha fazla artış göstermektedir.

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Estetik ve Güzellikte Dr. Ufuk ALATEKİN

Nişantaşı estetik doktorları içinde önemli bir yere sahip olan Dr. Ufuk ALATEKİN aynı zamanda ülke genelinde de estetik ve güzellik alanında bir akademi olarak işin ehli kimliğiyle, pek çok uzman yetiştirmektedir.

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Vücut Şekillendirme Önerileri, Estetik Çözümleri

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi de dengesiz beslenme, spor yapamama ve devamında aşırı kilo alma, aşırı vücut yağlanması ve bu sorunların tetiklediği pek çok hastalığın kişiyi adeta çepeçevre sarmasıdır.

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon Terapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi nedir? Son yıllarda oldukça revaçta olan tedavi yöntemlerinden bir tanesi de şüphesiz ki ozon tedavisidir.

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? - Kalıcı botoks nedir | Dr. Ufuk Alatekin

Botoks Nedir? Kalıcı botoks nedir? Dr. Ufuk Alatekin, botoks hakkında yüz botoksu öncesi sonrası ile ilgili merak edilenler çıkıyor. Botoksun doğru uygulanması ile mimikleri yok etmediği ve "oyuncu botoksu" konusunda bilgi almak isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz.

Estetik Vücut Şekillendirme

Estetik Vücut Şekillendirme

Kilo, pek çok kişi için kimi zaman az olması kimi zaman da fazla olmasından ötürü can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bundan dolayı kiloyla baş etme serüveni pek çok kişi için meşakkatli olabiliyor.

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Acısız Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hangileri?

Ameliyatsız estetik, teknolojinin gelişmesi ile birlikte acı sorununu en aza indirmektedir. Hem kısa sürede hem de acısız bir şekilde süreci geçirmiş olursunuz.

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 Yaş Üstü Estetik Uygulamaları Nelerdir?

50 yaş üzeri estetik uygulamaları denince akla ilk gelenler botoks, yüz germe, yüz gençleştirme estetiği ve el estetiği oluyor.

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ünlülerin Estetik Doktoru Tercihi Dr. Ufuk Alatekin

Ufuk Alatekin, ünlülerin estetik doktoru tercihi arasında yerini korurken, son teknoloji cihazlarla birçok operasyon gerçekleştirmektedir.

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere'de Burun Estetiği Yaptırmak

İngiltere’de burun estetiği yaptırmak ülkemizdeki süreçle benzerlik göstermekte olup kendine ait avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Daha bakımlı, fit ve çekici bir görünüm için erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında burun estetiği, saç ekimi,..vb. operasyonlar vardır.

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere'de Estetik Yaptırmak

İngiltere’de estetik yaptırmak sunulan imkanlar ile çekiciliği yüksek bir fırsat olsa da ülkemizdeki estetik klinikleri bu ihtiyacı fazlasıyla karşılar.

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika'da Burun Estetiği Yaptırmak

Amerika’da burun estetiği yaptırmak her ne kadar göğüs büyütme ve dudak dolgusu operasyonlarına kıyasla alt sıralarda kalsa da prestijli olduğu düşünülür.

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Avantajları ve Dezavantajları ile Amerika’da Estetik Yaptırmak

Ülkemizin estetik cerrahideki deneyimini ve Amerika’da estetik yaptırmanın avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat